Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Bránil jsem přítelkyni“

Česko

Ďuričkova verze událostí, které vedly k vraždě Václava Kočky mladšího

PRAHA Nejednalo se prý o žádnou tajuplnou urážku či výhrůžku. Důvodem, proč Bohumír Ďuričko ve čtvrtek v noci v podniku Monarch vytáhl pistoli a třemi ranami zastřelil Václava Kočku mladšího, mělo být podle Ďuričkova advokáta napadení pěstmi a obrana podnikatelovy těhotné přítelkyně.

Svědci sedící u stolu v baru Monarch, kde krátce po křtu knihy Jiřího Paroubka k tragédii mezi dvěma přáteli šéfa ČSSD došlo, popsali, že se bezprostředně před střelbou Kočka mladší k Ďuričkovi naklonil a cosi mu pošeptal do ucha. Vzápětí podnikatel, který kromě jiného vlastní pražský hotel AXA, tasil pistoli a syna provozovatele matějské pouti zastřelil. Ďuričkův advokát Jan Červenka ale po konzultaci se svým klientem, který byl včera vzat do vazby, nabídl LN jinou verzi. Ta se s ostatními svědky shoduje jen v tom, že se Ďuričko s Kočkou starším v opilosti hádali, kdo u sebe má více peněz.

„Klient ve výpovědi uvedl, že k němu Václav Kočka mladší přišel, nic mu nešeptal, ale dal mu rovnou ránu pod nos. Klient pak upadl na svoji těhotnou přítelkyni. Když se zvedl, dostal další ránu a znovu spadl na těhotnou přítelkyni,“ popsal adv o k á t Červenka. „Klient tvrdí, že v tu chvíli ani nezaznamenal, že se jedná o mladého Kočku. Měl strach o sebe i o přítelkyni a v afektu použil zbraň,“ dodal advokát s tím, že Ďuričko nyní „všeho hrozně lituje a je psychicky na dně“.

Přímí svědci tragického incidentu, šéf ČSSD v Praze 2 Vratislav Šlajs a jeho partnerka Lenka Hanáková, ale o žádném Ďuričkově napadení ze strany Kočky mladšího nemluvili. Podle nich před střelbou Kočka ml. Ďuričkovi pouze něco neslyšitelného pošeptal.

„Bylo to tak, jak jsme to popsali poprvé. Něco mu pošeptal a Ďuričko hned střílel. Žádná rána pěstí tam nebyla,“ sdělila včera LN Hanáková.

Pokračování na straně 2

„Bránil jsem přítelkyni“

Dokončení ze strany 1

Přítelkyni Bohumíra Ďurička, která je v pokročilém stupni těhotenství, se včera LN sehnat nepodařilo. Stejně jako Václava Kočku staršího, který se prý po vraždě syna zhroutil.

Bratr zavražděného Jan Kočka včera nechtěl Ďuričkův způsob obhajoby nijak komentovat. „Mě vůbec nezajímá, co ten pán říká. Ať se brání, jak se brání, tady od toho je policie a soudy. A myslím si, že vy jako novináři to taky nevyřešíte. Děkuji a na shledanou,“ řekl LN Jan Kočka a zavěsil.

Tragický incident je nepříjemný především pro šéfa ČSSD Jiřího Paroubka. Odehrál se totiž na akci krátce po křtu jeho knihy. Oba hlavní účastníci navíc byli jeho přáteli, byť s Ďuričkem prý přerušil kontakty v roce 2005, kdy vešla ve známost Ďuričkova spolupráce s StB. Kočkovi i Ďuričko figurovali v tzv. Kubiceho zprávě.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...