Středa 8. května 2024, Den vítězství

Brankář Pavelec pustil téměř vše

NEW YORK Český útočník Patrik Eliáš přispěl gólem a dvěma asistencemi v pátečním utkání NHL k vítězství New Jersey 8:5 nad New Yorkem Rangers.

V divoké přestřelce strhl Eliáš zápas definitivně na stranu Devils svou vítěznou brankou v 52. minutě. „Byl to velmi nepříjemný zápas. Nechceme, aby se to stávalo často,“ kroutil hlavou Eliáš, jenž na lavičce po ztrátě vedení zvýšil hlas.

Nepovedený večer prožil brankář Atlanty Ondřej Pavelec, který inkasoval tři branky z prvních čtyř střel Bostonu a v deváté minutě byl vystřídán Johanem Hedbergem. V polovině třetí třetiny se do klece znovu vrátil. „Bylo to jedno z těch utkání, kdy bych nezastavil ani volejbalový míč,“ pravil.

VÝSLEDKY - PÁTEK: New Jersey - NY Rangers 8:5 (17. a 21. Zajac (na první ELIÁŠ), 5. Pandolfo, 28. Oduya, 32. Zubrus, 52. ELIÁŠ, 54. Gionta (ELIÁŠ), 56. Langenbrunner (HOLÍK) - 16. Näslund, 36. Žerděv, 39. Gomez, 42. Mara, 52. Callahan). Washington - Ottawa 5:1 (40. a 55. Ovečkin, 4. Sjomin, 25. Laich, 54. M. Green - 58. Winchester). Buffalo - Toronto 1:2 (7. Lydman - 38. Jeremy Williams (KUBINA), 53. I. White). Atlanta - Boston 3:7 (7. T. White, 44. Kovalčuk, 53. Vjačeslav Kozlov - 4. a 50. M. Stuart (na obě KREJČÍ), 5. Yelle, 9. Chára, 12. Ryder, 42. Kessel, 48. Lucic. PAVELEC odchytal za Atlantu 17 minut, obdržel tři góly z pěti střel a úspěšnost zásahů měl 40%) Dallas - Detroit 3:1 (26. Wandell, 28. Brunnström, 59. Ribeiro -7. Lebda (HUDLER). Colorado - Chicago 3:4 (11. Ch. Stewart, 15. Laperriere, 44. Wolski -28. a 54. Byfuglien (na druhou HAVLÁT), 3. Adams, 50. Ladd). Calgary - Florida 2:3 po náj. (17. a 24. Bourque - 19. Kreps, 22. Bouwmeester (FROLÍK, KREPS), rozhodující nájezd Weiss. VOKOUN obdržel dvě branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 94,59 %).

SOBOTA: Philadelphia - Pittsburgh 6:3 (12. a 38. Knuble, 6. Lupul, 31. M. Richards, 33. Hartnell, 56. J. Carter - 28. J. Staal, 52. Godard (SÝKORA), 59. Fedotěnko (SÝKORA). Los Angeles - Minnesota 3:1 (16. Kopitar, 43. Handzuš, 60. Frolov - 59. Burns (ŽIDLICKÝ). Boston - Atlanta 4:2 (14. a 56. Ryder (na obě KREJČÍ), 6. Kessel (KREJČÍ), 39. Wideman - 20. Oystrick, 58. Reasoner). Montreal - Washington 1:2 (6. Brisebois (LANG) - 11. Bäckström, 58. Nylander). Ottawa - Tampa 2:0 (26. Picard, 60. Alfredsson (KUBA). New Jersey - Buffalo 2:4 (21. ELIÁŠ, 26. HOLÍK -2. a 53. Vanek, 32. Stafford, 49. D. Roy (ŠPAČEK, KOTALÍK). NY Rangers - Carolina 3:2 po náj. (8. Näslund, 17. Betts, rozhodující nájezd Drury - 8. T. Ruutu, 28. Ray Whitney). Columbus - NY Islanders 3:1 (25. Modin, 39. Chimera, 51. A. Murray (VORÁČEK) - 40. Park). Nashville - Dallas 3:0 (5. a 59. J. Ward (na druhou BONK), 48. Legwand). Phoenix - Detroit 4:5 po náj. (20. J. Lindström (HANZAL), 22. Doan, 51. Boedker, 56. Reinprecht - 27. a 60. Franzén, 1. Zetterberg, 31. Holmström, rozhodující nájezd HUDLER). Edmonton - Vancouver 3:0 (1. Penner, 39. HEMSKÝ, 43. Nilsson). San Jose - St. Louis 5:4 (13. a 55. Marleau, 36. Grier (PLÍHAL), 42. Setoguchi, 44. Clowe (KAŠPAR, M. MICHÁLEK) - 20. a 22. Winchester (na druhou POLÁK), 21. Crombeen, 51. Backes).