Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Braňme majestát Médi Bédi!

Česko

PÍSEŇ V HLAVĚ

Od člověka, který má v popisu práce recenzovat cizí díla, se očekává distancovanost a nezaujatost, Určitě ne aktivní a osobně motivovaná nenávist. A nenávidět film ještě předtím, než jsme ho zhlédli, to už je hodně neprofesionální.

Přesně to se mi ale stalo. Asi by bylo férové přiznat, že z hloubi srdce nenávidím film Méďa Béďa 3D – do kin má jít příští rok. Je to, jako kdyby se někdo rozhodl vylepšit Sedm statečných tím, že by je oblékl do přiléhavých disko outfitů a nechal je mluvit trendy teenagerskou hantýrkou. Že zábavnímu průmyslu není nic svaté, je známá věc, ale že se nezastaví ani před majestátem Médi Bédi? Tady nestačí pouhá slova.

Ten původní film má přece všechno, mimo jiné úžasnou písničku: „My jedeme do Saint Louis, ten vláček jede daleko, ten vláček dělá húúú húúú...“ V té skladbě je radost a energie. A taky hluboká filozofie. Dva ne zrovna nejbystřejší medvědi si rozjařeně pozpěvují, protože vypadli z rezervace, poprvé dýchají vzduch toho velkého světa, kde na ně už nebude dohlížet žádný hlídač Smith. A ujíždějí za svojí láskou. To, že vlak nesměřuje do Saint Louis, ale do San Diega, je jaksi v řádu věcí. A rozhodně to není na překážku chvilkovému třeštění. Život sám. A proč se taky rozrušovat, když je nakonec vše v rukách autorů, vědomých si nutnosti happy endu.

***

TIPY

Elton John and Leon Russell: The Union (Universal) Spojení dvou pamětníků – Russell byl v šedesátých letech v kapele, která na jevišti poháněla Joea Cockera. Produkoval právem uznávaný T-Bone Burnett. Ryan Adams: III/IV (Paxamericana) Jednadvacet písní na dvojalbu hvězdy amerického tradičního písničkářského rocku. Keith Urban: Get Closer (Capitol) Chlapácké rejdováky i něžné balady, jež autor může pět do ucha své manželky – Nicole Kidmanové.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!