Středa 8. května 2024, Den vítězství
130 let

Lidovky.cz

Britský Forrest Gump je všude

Česko

Jsou různé způsoby, jak se dostat do televize. Londýňan Paul Yarrow pro to nemusel umět ani dokázat nic zvláštního. Prostě se „vetře“ před každou kameru, kterou na ulici vidí.

LONDÝN/PRAHA Nadšení fanoušci už překřtili Yarrowa na anglického Forresta Gumpa. Naštvaní reportéři, do jejichž reportáží se Paul vždy přimotá, ho označují za Fantoma zpráv. Způsoby, jakými se tento sociální pracovník z Londýna dostává do každého televizního záběru, vyvolaly v Británii nadšené, ale také rozhořčené reakce.

Záznamy ze živých vstupů reportérů různých televizních stanic, na kterých se objevuje jeden a ten samý zvláštní chlapík ve stejném béžovém svetru, jsou na internetu velkým hitem. Z dvaačtyřicetiletého Yarrowa je tak dnes hvězda BBC, ITV, Channel 4, Sky News a nedávno pronikl i do vysílání arabské Al-Džazíry. Paul má za sebou už nejméně 150 „vstupů“ do živého vysílání. Na webu lze Paula vidět v 25 z nich.

Začalo to, jak sám říká, poměrně nenápadně. Do svého pořadu Russell Howard’s Good News si ho na konci loňského roku pozval komik Russell Howard. Ten to zdůvodnil slovy, že „dal šanci tomu tlustému chlápkovi, co se toužil dostat do televize“. Howarda na osobu Yarrowa upozornil blog na serveru FidgetWith, který pátral po identitě tajemného muže, jenž se objevuje snad v každém televizním vstupu. Od té doby Paul vystoupil v několika dalších pořadech.

„Jsem obyčejný člověk z ulice. Achci být známý jako ten tlustý poloplešatý chlapík z obrazovky,“ řekl o sobě Yarrow deníku Daily Telegraph. A dodává, že v tom bude pokračovat.

Nenápadný Paul v reality show „Dostávám e-maily od spousty lidí, píší mi čtrnáctiletí fanoušci, že jsem legenda,“ užívá si Paul svou nečekanou popularitu. Už má své heslo na Wikipedii a na internetu ho začínají lidé parodovat.

Yarrow také prohlásil, že chtěl upozornit na to, že navzdory tomu, že žijeme „v moderní a tolerantní společnosti, starší a obézní lidé jsou z obrazovek vytlačováni“. Paulovi vadí, že na televizních obrazovkách se objevují „jen“ pohlední, štíhlí lidé. Jeho snaha dostat se do každého záběru už překonala hranice Británie. O britském Forrestovi informovala nizozemská, italská i mexická média. To, že se stal tak najednou celebritou, Paul využil i jinak. Přihlásil se do další řady soutěže Big Brother. Sousedé ho ovšem popisují jako tichého, nenápadného a obětavého muže. Dokonce dostal výroční cenu za dobročinnou práci pro obec.

Kdo ovšem z Paulovy přítomnosti rozhodně nemá radost, jsou televizní stanice a zejména jejich reportéři. Reportérka Emma Bakerová říká: „Nesnáším to. Lidé mi za mými zády často dělají parohy nebo ukazují zdvižené palce. Myslí si, že jsou hrozně originální,“ rozčiluje se. Přesto ani stížnosti reportérů Paulovi nezabrání, aby se svou „misí“ přestal. „Nadále budu všude, kde se něco děje,“ slibuje.

***

PAN MLČENLIVÝ

Internetoví nadšenci nalezli kolem pětadvaceti zpravodajských „vstupů“ mlčenlivého Paula Yarrowa, dvaačtyřicetiletého muže, pozorujícího televizní reportéry v londýnských ulicích, jenž se dokonce vetřel i do mezinárodního vysílání arabské televize Al Džazíra. Roztomilé parodie na sebe nenechaly dlouho čekat...

Autor:

Jak předejít syndromu náhlého úmrtí kojence?
Jak předejít syndromu náhlého úmrtí kojence?

Syndrom náhlého úmrtí kojence (SIDS – sudden infant death syndrome) je doslova noční můrou všech rodičů. V současné době lze tomuto zbytečnému...