Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Britský policista se převlékl za bin Ládina

Česko

LONDÝN Vysoký britský policejní důstojník si způsobil problémy, když se jen několik dní před sedmým výročím teroristických útoků na USA převlékl na karnevalu za teroristického vůdce Usámu bin Ládina. O jeho případu včera napsala agentura Reuters.

Colin Terry, který se podílel v rámci mise Evropské unie na výcviku policie v Afghánistánu, se dal vyfotografovat v převleku za Usámu bin Ládina, se škraboškou a v tradičním arabském obleku včetně šátku. Takto převlečen se v sobotu zúčastnil karnevalu v obci Grampound v hrabství Cornwall.

Policie hrabství Devon a Cornwall oznámila, že jeho čin považuje za závažný. „Věříme sice, že jej vedla spíš nerozvážnost než zlý úmysl, jeho čin byl však zcela nevhodný,“ uvedla policie. Terrymu hrozí disciplinární řízení.

Ministerstvo zahraničí, pod něž Terry spadá, oznámilo, že se k evropské misi do Afghánistánu nevrátí. Mluvčí však neupřesnil, zda toto rozhodnutí přímo souvisí s jeho vystoupením na karnevalu.

Terry na svou obranu uvedl, že svým převlekem nechtěl nikoho urazit. „Zděsil jsem se, že na to někteří lidé pohlížejí negativně,“ citoval Terryho list The Guardian. „Karneval je tradice, koná si již mnoho let a výtěžek je určen na charitativní účely,“ uvedl Terry.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...