Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Železniční koridor z Rakouska stál kvůli nehodě devět hodin

Vlak Os 4603 v úseku Bzenec přívoz - Moravský Písek vykolejil po srážce s autem a současně se zde střetnul nákladní vlak s osobou. (7. prosince 2022) foto: Twitter @cdmimoradnosti

Devět hodin stál ve čtvrtek provoz vlaků na koridoru mezi Rakouskem a Polskem u Moravského Písku na Hodonínsku. Důvodem byly dvě nehody, jeden člověk při nich zemřel. Na trati vznikla škoda za 13 milionů korun. Další nehoda se stala na trati u Brna, kde vykolejily tři vozy nákladního vlaku.
  8:01aktualizováno  14:07

Provoz na trati Břeclav - Přerov byl přerušen v úseku Bzenec - Moravský Písek. Podle webu ČD zde vykolejil osobní vlak a zároveň nákladní vlak srazil člověka.

Mluvčí policie Bohumil Malášek později doplnil, že při nehodě zemřela dvaačtyřicetiletá žena. „Jednou z vyšetřovacích verzí je sebevražda. Zjišťujeme okolnosti a příčiny obou nehod a jejich případnou souvislost,“ řekl ráno Malášek. Podle mluvčí záchranky žena zemřela ještě před příjezdem záchranářů.

Nehody tak zcela zastavily provoz na mezinárodním koridoru z Rakouska do Polska. Regionální spoje tak byly nahrazeny nahrazujeme autobusovou dopravou mezi Hodonínem a Moravským Pískem.

„U mezinárodních vlaků jsou oběhy souprav složitější, autobusem je nahradit nelze,“ řekl ráno mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal poté dodal, že ve stejné době po střetu s osobním autem vykolejil na stejném místě jiný vlak. „Tohle vykolejení se obešlo bez zranění.“ doplnil Drápal. Škoda na trati byla odhadnuta na přibližně 13 milionů korun.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Další nehody se v noci na čtvrtek staly u Brna. „ V Brně Maloměřicích v noci ve 2:15 vykolejily tři vozy nákladního vlaku, při této nehodě nebyl nikdo zraněn. Na místě mimořádné události byly odhadnuty škody celkem na pět milionů korun. Jeden milion je na vlaku, čtyři na infrastruktuře,“ řekl Drápal.

Provoz byl omezen, vlaky jezdily pouze po jedné koleji ve směru na Brno-Královo Pole. „Šetření nadále pokračuje, počítáme, že minimálně během dopoledne bude probíhat odstraňování škod. Zatím nedokážu odhadnout jak dlouho,“ doplnil ráno Drápal.

Některé spoje musely jet odklonem. V 05:25 byl obnoven provoz po jedné traťové koleji sníženou rychlostí, uvedly České dráhy také na webu.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?