Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brno ochromilo náledí. Kalamita odstřihla některé obce od dopravních linek

Česko

  10:48
BRNO - Námraza v sobotu ráno značně zkomplikovala provoz autobusů a trolejbusů v Brně a okolí. Vozy na většině linek nabíraly zpoždění až 45 minut a nedařilo se dodržet návaznosti spojů, a to jak v krajském městě, tak v regionální dopravě. Někam se autobusy vůbec nedostaly, případně musely čekat na posyp.

Ilustrační foto foto: MAFRA - Ladislav Němec

Situace se blíží kalamitě, uváděl k po osmé hodině web Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

Brzy ráno například trolejbusy nemohly vyjet ze Staré Osady do vinohradského kopce, obdobné potíže byly také od Pavilonu Anthropos směrem na Osovou a Kamenný vrch nebo kolem Masarykova okruhu. Dopravnímu podniku města Brna se podle jeho webových stránek postupně daří jednotlivé linky znovu zprovozňovat v plném rozsahu a vracet z odklonů na běžné trasy.

Řidiči by měli být opatrní. Na silnicích se může místy tvořit ledovka

Problémy se ráno vyskytly také na dalších místech v kraji. Autobusy nemohly obsloužit některé obce na Brněnsku. Před devátou hodinou ranní k problémovým místům přibyla například silnice z Blanska přes Jedovnici do Studnic na Vyškovsku. Někde problémy dosud přetrvávají, jinde už vozidla údržby silnice zprůjezdnila. Tuto zimu je to první podobná situace v kraji.

Autor: