Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bůh letos nosí sparťanský dres

Česko

Jak vidí ligu BANÍKOVEC

Už nikdy nechci zažít to, co jsem zakusil minulou sobotu na Bazalech. Vidět zlomené kluky na hřišti a svěšené hlavy deseti tisíc fanoušků, to je vážně maras. Našim hráčům nelze nic vyčíst. Vždyť během šesti dnů hráli třetí ligový zápas, do toho se rozpadla stabilní stoperská dvojka Bolf-Neuwirth, a navíc si Mario přivodil otřes mozku. To by položilo i Barcelonu.

Celou sezonu jsme hráli prakticky ve stejné sestavě a bez vážných úrazů, a najednou ve finále taková spoušť. Ten nahoře si beztak na sebe letos vzal sparťanský dres a odvrátil se od nás. Je potřeba se oklepat a sezonu dorvat do zdárného konce. Zítřejší výhra v Příbrami by v každém případě znamenala obrovský úspěch, ať už to na Letné dopadne jakkoli.

Mám sice bujnou fantazii, ale když vím, že teplický trenér Plíšek se otevřeně hlásí k sparťanství a spousta jeho svěřenců za rudochy hrála, myslím, že je vymalováno. Teplice budou hrát podobné statisty jako Most před třemi lety. Našemu katovi – boleslavskému Táborskému – ať potom u večeře zaskočí flákota, kterou ho pohostí kamarádíčkové z Letné.

Na závěr palba do Vršovic. Osobně jsem přesvědčen, že ředitel Bohemky Přibyl to od počátku pekl s majiteli klubu a moc dobře věděl, kam se myšlenky byznysmenů ubírají. Takhle zaprodat klub, stadion a fanoušky, to je vážně hnus. Četl jsem rozhovor s brankářem Sňozíkem a ten soustu věcí nazval pravými jmény. Klokani, nevzdávejte to a znovu zachraňte svůj klub!

O autorovi| DANIEL ROJAN, Autor (41) je zatvrzelý konzervatista a hrdý Chachar, který ví, co znamená milovat svůj klub.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!