12. června 2016 1:15, aktualizováno  8:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Burácení, rychlá jízda, otáčení v křižovatce. V Praze ‚řádili’ přiznivci tuningu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 8Diskuse
‚Dovádění‘ příznivců tuningu v Praze - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ‚Dovádění‘ příznivců tuningu v Praze - ilustrační foto | foto: Vojtěch Gibiš, Lidovky.cz

PRAHA Kdo měl otevřené okno a chtěl spát, měl smůlu. V sobotu po 23. hodině burácela nejen pražským Smíchov hlasitá auta příznivců tuningu. Někteří z nich si navíc vyložili dopravní předpisy po svém.

V Praze se opakovala situace ze začátku března. Tehdy si milovníci nablýskaných a burácejících vozidel dali sraz v Letňanech a pak se v noci projížděli po Praze, někdy však příliš rychle a agresivně.

I tentokrát noční jízdu „tuningářů“ policisté monitorovali. Po Smíchově se desítky hlasitých vozů proháněly více než půl hodiny, pak zamířily jinam. A i tentokrát byla občas k vidění jízda na červenou, otáčení v křižovatce a zřejmě i nedodržení rychlosti.

Diamond Race

Od pražského pětihvězdičkového hotelu Hilton v neděli v poledne odstartuje závod luxusních automobilů Diamond Race. Auta pojedou do Budapešti s kontrolní zastávkou v Brně. Akce, jejíž účastnický poplatek se pohybuje v desítkách tisíc korun, je letos spojená s nizozemským závodem StreetGasm 2000. Pražská policie kvůli závodu plánuje zvýšený dohled.

„Auta, která by mohla být vnímána jako tuningová, podle informací, které máme, by se měla nacházet v jednom z nákupních center v garážových prostorách. Zatím ale nevím o tom, že bychom tato vozidla přímo řešili,” uvedl na dotaz ohledně nočního řádění pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Mnozí obyvatelé na ulici na účastníky jízdy křičeli, ať toho rámusu nechají, jiní jen celou akci sledovali zvědavě z oken.

Sobotní jízda mohla mít souvislost s motoristickou slavností Legendy, která o víkendu probíhá v Bohnicích.

  • 8Diskuse


Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky


Najdete na Lidovky.cz