Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bursík reformu stihl, už přijel z hor do Česka

Česko

PRAHA Vicepremiér a ministr životního prostředí Martin Bursík je od včerejška v Praze. O jeho návratu z horské výpravy v Pákistánu informovala mluvčí Strany zelených Eva Rolečková.

Bursíkovi by tak nemělo nic bránit v tom, aby se zúčastnil jednání o reformě veřejných financí a dnešní noční schůzky koaličních partnerů.

Během výstupu zemřel horolezec

Během výstupu na 8065 metrů vysoký Gašerbrum I v pákistánském Karakoramu se jeho skupině stala nehoda. Jeden z horolezců zahynul. Ze skály se zřítil zkušený český horolezec Jiří Daněk z Vrchlabí. Jak informoval Bursík, ostatní členové expedice po tragické smrti spolulezce bezpečně sestoupili do základního tábora a pak se vydali do Islámábádu. Na internetu se mezitím objevila nepravdivá informace, že během výstupu zahynul sám vicepremiér. Početnou českou výpravu na vrcholy Gašerbrumu I a II vedl původně Josef Nežerka. Velení v týmu pak předal Petru Klimešovi. Na konci července se z Pákistánu vrátilo šest členů výpravy a tento týden v úterý přijelo dalších dvanáct lidí včetně Nežerky. Bursík o své cestě do Pákistánu veřejnost předem neinformoval. Odcestoval na začátku prázdnin, do republiky se vrátil včera.

Svou cestu prý Bursík tajil především s ohledem na medializaci jarního výstupu místopředsedy ODS a pražského primátora Pavla Béma na nejvyšší horu světa.

Ten za svou cestu sklidil velkou kritiku. Volno si totiž vzal v době, kdy se zrovna projednávaly změny v připravované reformě financí.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK PO CELÉM SVĚTĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Mohlo by vás zajímat