Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bursík reformu stihl, už přijel z hor do Česka

Česko

PRAHA Vicepremiér a ministr životního prostředí Martin Bursík je od včerejška v Praze. O jeho návratu z horské výpravy v Pákistánu informovala mluvčí Strany zelených Eva Rolečková.

Bursíkovi by tak nemělo nic bránit v tom, aby se zúčastnil jednání o reformě veřejných financí a dnešní noční schůzky koaličních partnerů.

Během výstupu zemřel horolezec

Během výstupu na 8065 metrů vysoký Gašerbrum I v pákistánském Karakoramu se jeho skupině stala nehoda. Jeden z horolezců zahynul. Ze skály se zřítil zkušený český horolezec Jiří Daněk z Vrchlabí. Jak informoval Bursík, ostatní členové expedice po tragické smrti spolulezce bezpečně sestoupili do základního tábora a pak se vydali do Islámábádu. Na internetu se mezitím objevila nepravdivá informace, že během výstupu zahynul sám vicepremiér. Početnou českou výpravu na vrcholy Gašerbrumu I a II vedl původně Josef Nežerka. Velení v týmu pak předal Petru Klimešovi. Na konci července se z Pákistánu vrátilo šest členů výpravy a tento týden v úterý přijelo dalších dvanáct lidí včetně Nežerky. Bursík o své cestě do Pákistánu veřejnost předem neinformoval. Odcestoval na začátku prázdnin, do republiky se vrátil včera.

Svou cestu prý Bursík tajil především s ohledem na medializaci jarního výstupu místopředsedy ODS a pražského primátora Pavla Béma na nejvyšší horu světa.

Ten za svou cestu sklidil velkou kritiku. Volno si totiž vzal v době, kdy se zrovna projednávaly změny v připravované reformě financí.

Autor:

Advantage Consulting, s.r.o.
ZÁMEČNÍK NA 1 SMĚNU (25-40.000 KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 25 000 - 40 000 Kč

Mohlo by vás zajímat