26. března 2012 11:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Utíkat jako uličník nebudu, uvedl Bém. Mandátu se nevzdá

Pavel Bém se jen tak poslaneckého mandátu nevzdá. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Bém se jen tak poslaneckého mandátu nevzdá. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Bývalý pražský primátor Pavel Bém (ODS) zatím poslanecký mandát nesloží. Osobní odpovědnost vyvodí, až pokud se ukáže, že porušil zákon.

"Pokud se prokáže z konkrétních, byť ilegálně pořízených a "vykupčených" odposlechů, že jsem se dopustil porušení zákona, vyvodím z toho osobní odpovědnost. Třeba i složením poslaneckého mandátu," napsal Bém v textu pro Hospodářské noviny.

Dokud se tak nestane, je odhodlaný bojovat do posledního dechu. "Předem jej ale skládat a utíkat jako uličník s absurdním přiznáním na čele k něčemu, co jsem neudělal, určitě nebudu. Naopak, budu bojovat do posledních dechu. Koneckonců, na to jsem byl vždycky zvyklý. Ať už na Everestu, nebo v české politice, " uvedl.

ČTĚTE TAKÉ:

Pavel Bém: Colibri Pragensis


Bývalý primátor Pavel Bém čelí tlaku poté, co deník MF Dnes informoval o pět let starých odposleších, které prokazují jeho čilý kontakt s lobbistou Romanem Janouškem. Bém však podezření z klientelismu a korupce odmítá. Odtajněné odposlechy z roku 2007 však prokazují, že měl Janoušek vliv například na územní plán Prahy, Lesy České republiky nebo jmenování některých krajských ředitelů VZP.

Obsahem odposlechů telefonátů se začala zabývat policie. Případ chce s Bémem řešit rovněž premiér a předseda občanských demokratů Petr Nečas. Věcí by se mělo zabývat také grémium celorepublikové ODS. Už dnes o situaci jedná pražská ODS.

Lidovky.cz