Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 2 °C občasný déšť Předplatné LN
11. listopadu 2019 13:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bývalý šéf ČEZ Roman oslavil padesátiny v Londýně. Popřál mu Topolánek, Pokorný či Bartoška

Bývalý šéf energetického gigantu ČEZ Martin Roman (uprostřed). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý šéf energetického gigantu ČEZ Martin Roman (uprostřed). | foto: MAFRA

Praha  Bývalý šéf energetického gigantu ČEZ Martin Roman oslavil padesátiny ve velkém stylu. Jeden z nejbohatších Čechů pozval v sobotu hosty do londýnského klubu The Travellers. Mezi zúčastněnými byli třeba někdejší premiér Mirek Topolánek či prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška. Roman se v roce 2014 stáhl z Česka a žije s rodinou v Londýně.

Prestižní pánský klub The Travellers se nachází v centru londýnské metropole. Před budovou byl červený koberec a hned se dalo poznat, že se jedná o ryze českou záležitost. Dům byl totiž zahalen do českých národních barev. O události informoval iDnes.cz

Expremiér Mirek Topolánek s chotí Lucií Talmanovou na oslavě 50. narozenin...
Budova londýnského klubu The Letters, kde slavil své 50. narozeniny Martin...

Ještě minulý týden nebylo jasné, kdo se velkolepé oslavy zúčastní. Sám Roman tvrdil, že nepozval žádné politiky ani lidi z vedení ČEZ.  Sdělil, že pozváni jsou pouze přátelé a známí. Účast byla odtajněna v sobotu večer, když hosté začali přijíždět převážně londýnskými taxíky ke klubu. Expremiér Topolánek dorazil s chotí Lucií Talmanovou, někdejší místopředsedkyní Poslanecké sněmovny. Romana pojí  s Topolánkem dlouholeté přátelství.  Společně třeba trávili dovolenou na jachtách v toskánském Monte Argentariu. Byli viděni i v českém Špindlerově Mlýně, kam se zejména v zimě sjíždí lyžovat česká smetánka. Oba tu rovněž vlastní nemovitosti. 

Přijel také advokát a ,,pravá ruka“ Bohuslava Sobotky Radek Pokorný či prezident karlovarského festivalu a herec Jiří Bartoška.  Oslavenec dorazil do klubu jako první. „Účast na oslavě 50. narozenin jednoho z dříve nejvlivnějších mužů Česka byla pro mnohé ožehavou záležitostí. Roman, který se v roce 2014 stáhl z Česka do ústraní a žije i s rodinou v Londýně, nepatří totiž zrovna mezi oblíbence současného premiéra Andreje Babiše. Ve hře je také stále jeho možné trestní stíhání,“ napsal iDnes.cz.  

I přes to, že někteří z pozvaných do Londýna nakonec nedorazili, oslavenec si párty užil.  „Vlajka a koberec nebyly jeho nápad, ale vstřícnost klubu,“ sdělil MF DNES jeden z účastníků oslavy, který se podivoval nad tím, že historický dům v centru Londýna byl osvícen českými národními barvami.  Sám Roman nechtěl oficiálně párty komentovat. Dotazy bez odpovědi nechal i Radek Pokorný, který je léta spojovaný s ČEZ. Párty skončila v neděli nad ránem.

Milardář z Česka studentem v Londýně

Martin Roman se v roce 2014 stáhl z Česka do ústraní a žije i s rodinou v Londýně. V britské metropoli studuje investování do nemovitostí. Poslední dobou je především manažerem, podnikatelem a filantropem v oblasti školství. Stojí za charitativním projektem Čtení pomáhá. Už léta je předsedou správní rady škol PORG. V Česku je stále spojován se Škodou Transportation, kterou v přísném utajení prověřuje celní správa.  Majetkový vztah k plzeňské Škodovce Roman odmítá. Časopis Forbes odhaduje hodnotu jeho majetku na dvě milardy korun, což ho řadí na 91. příčku mezi nejbohatšími Čechy. 

Lidovky.cz
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Kam dál, Slavie? Manažer Nezmar připouští obavy: Jsme na hraně

Jan Nezmar, manažer fotbalové Slavie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na Dortmund má jednu bizarní vzpomínku. Po letech se jí zasměje, ale tehdy? V březnu 2002 bylo Janu Nezmarovi ouvej....