Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Časovku ovládl Grabsch, Raboň osmatřicátý

Česko

VARESE Německý cyklista Bert Grabsch ovládl časovku na mistrovství světa v italském Varese s úctyhodným náskokem 42 vteřin. Přesně o tolik za ním dojel Kanaďan Svein Tuft, bronz vybojoval Američan David Zabriskie.

Český cyklista František Raboň obsadil 38. místo. Oproti loňsku si polepšil o dvanáct příček, ale před startem pomýšlel na umístění do 15. příčky. „Jsem hodně nespokojený. Čím ale můj špatný výkon je, vůbec nevím. Kolo jsem měl jako Grabsch, ale nedokázal jsem udržet těžký převod celou dobu,“ řekl Raboň.

Grabsch své časovkářské kvality naznačil již před rokem na MS ve Stuttgartu, kde obsadil čtvrté místo. Včerejším triumfem navázal na úspěchy svých předchůdců Uweho Amplera či Jana Ullricha.

„Je to pěkný dárek k narozeninám mé ženy,“ řekl v cíli šťastný vítěz. „Při neúčasti Cancellary bylo vše otevřené. Nebyl jsem považován za hlavního favorita, ale dobře jsem se připravil a cítil se silný,“ dodal třiatřicetiletý jezdec.

Největším překvapením byl výkon Tufta, který se dosud na žádné větší akci mezi nejlepší neprosadil, bronz vybojoval Zabriskie, který před dvěma lety skončil druhý. Kvalitu amerických časovkářů potvrdil na čtvrtém místě stříbrný z olympijských her z Pekingu Levi Leipheimer, další medailista z OH Švéd Gustav Larsson skončil pátý.

Výsledky (43,7 km): 1. Grabsch (Něm.) 52:01, 2. Tuft (Kan.) -42, 3. Zabriskie -52, 4. Leipheimer (oba USA) -1:05, 5. Larsson (Švéd.) -1:05, 6. Devolder (Belg.) -1:15, 7. Martin (Něm.) -1:16, 8. Brajkovič (Slovin.) -1:25, ...38. Raboň (ČR) -4:01.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?