Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Část Prahy zůstala bez elektřiny. Výpadek zastavil i tramvaje, doprava se nyní vrací k normálu

Česko

  15:03
PRAHA - Část Prahy se potýkala s výpadkem elektrického proudu. Problémy zasáhly především Prahu 6 a 7. Podle Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) výpadek dočasně zastavil také tramvajovou linku číslo 1. Výpadek měla i světelná signalizace na významných křižovatkách.

Pražská hromadná doprava. (ilustrační foto) foto:  Tomáš Krist, MAFRA

„Ve 14 hodin a 21 došlo k technické závadě na rozvodně Holešovice. Došlo k přerušení dodávky na úrovni vysokého napětí 110 KV, “ potvrdil mluvčí Pražské energetiky (PRE) Petr Holubec. 

Postiženy podle něj byly především městské části 6 a 7. „Urychleně jsme pracovali na obnovení dodávky elektřiny z jiných směrů a zdrojů, což se po 30 minutách podařilo,“ dodal. Společnost bude nyní analyzovat příčinu závady, dodávka elektřiny už by ale podle mluvčího neměla být ovlivněna.

K provozu se podle DPP vrátily i zastavené tramvaje, nyní se podnik snaží provoz stabilizovat. Komplikace lze však očekávat na zastávkách v Libni, Holešovicích, Dejvicích, na Břevnově, Bílé Horě a v centru. 

✅ Ve 14:52 provoz tramvají obnoven bez omezení. Postupně bude docházet ke stabilizaci provozu. ️ Z důvodu poruchy...

Zveřejnil(a) Pražská integrovaná doprava dne Pondělí 12. října 2020
Autor:

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...