Čech má stou nulu, Nedvěd zářil

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Petr Čech se dočkal sté vychytané nuly v kariéře a vstupu do Klubu ligových brankářů, když pomohl Chelsea čistým kontem k výhře 1:0 v zápase čtvrtého kola anglické ligy proti Portsmouthu. Čechovi k první nule v sezoně pomohl také obránce Cole, jenž čtyři minuty před koncem vyhlavičkoval míč z brankové čáry.

V generálce na odvetu 3. předkola Ligy mistrů proti pražské Spartě vydřel Arsenal vítězství 1:0 nad Manchesterem City. O jedinou branku zápasu se postaral Fabrégas deset minut před koncem střelou z malého vápna. Jako první v sezoně tak překonal brankáře Kaspera Schmeichela, který v předchozích zápasech neinkasoval. Arsenal, za který po zranění kolena nastoupil Tomáš Rosický, byl po celý zápas aktivnější, ale nevěděl si rady s obranou hostů a Schmeichelem.

Trenér Arséne Wenger bude mít ale před duelem se Spartou problémy se složením obrany. Po Gallasovi, Senderosovi a Ebouém se zranil pravý bek Sagna, který odstoupil již po 18 minutách hry. Utkání tak v obraně dohrávali dva záložníci -Gilberto Silva a Flamini.

ŘÍM Pavel Nedvěd se vydatnou měrou podílel na vydařeném vstupu Juventusu Turín do italské nejvyšší soutěže, když byl u čtyř branek, při vítězství 5:1 nad Livornem. Tři góly vstřelil francouzský útočník Trezeguet, další dva přidala letní posila Iaquinta. Juventus, který se do Serie A vrátil po roce stráveném v druhé lize, hned na začátku sezony ukázal, že je s ním potřeba počítat v boji o nejvyšší příčky. První branka přišla po půlhodině hry, kdy Nedvěd s Del Pierem nakrátko rozehráli roh a následný centr usměrnil hlavou do sítě Trezeguet.

Na 2:0 pak z penalty zvýšil Iaquinta, když byl faulován při snaze zužitkovat Nedvědův centr. Bývalý český reprezentant byl také blízko vstřelené branky, ovšem jeho střelu nechtě tečoval Iaquinta. A tak ve svém prvním ligovém zápase za Juventus dal druhý gól. V závěru pak po protiútoku připravil trefu pro Trezegueta, který uzavřel hattrick v nastaveném čase, když míč vybojoval Nedvěd a přes Nocerina se míč dostal až k francouzskému reprezentantovi.

VÍDEŇ Branka Vratislava Lokvence pomohla Salcburku otočit zápas 8. kola rakouské ligy s Innsbruckem. Obhájce titulu prohrál první poločas, když kapitán Kovač nedal penaltu, ovšem po změně stran již na hřišti vládl. Lokvenc právě s Kovačem, který svou chybu napravil, otočili na 2:1 a Carboni poté zvýšil na konečných 3:1. V sestavě Salcburku chyběli zranění čeští záložníci Karel Piták a Patrik Ježek.

Fotbalisté Austrie Vídeň si před čtvrteční odvetou 2. předkola Poháru UEFA s Jabloncem připsali vítězství 1:0 nad Altachem. Jedinou branku zápasu vstřelil deset minut po změně stran Ačimovič. Lafata odehrál za vítěze 62 minut.