Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čech prošel do semifinále soutěže „Mr. World“

Česko

SOUL Česko bude mít svého zástupce v semifinále světové soutěže krásy Mr. World v Soulu. Josef Karas, vítěz nové české soutěže Mr. Czech, který je vůbec prvním českým reprezentantem v této světové soutěži mužské krásy, si postup zajistil ve středu vítězstvím v dílčí soutěži Mr. World Sports Final.

Sportovní část soutěže zahrnovala paintball a jízdu na čtyřkolkách, taekwondo i sprinterskou štafetu na 100 metrů. „Zde mohl Josef Karas výborně zužitkovat své zkušenosti z profesionální atletiky,“ konstatuje zpráva pořádající agentury; český reprezentant podle ní významně přispěl k vítězství svého týmu. Jeho skupina však bodovala i při přípravě korejského pokrmu v kulinářské soutěži, Karas se navíc při módní show umístil na druhé příčce. Soutěže Mr. World se účastní 80 mladých krasavců z celého světa. Vítěz získá roční kontrakt s prestižní modelingovou agenturou a odměnu 50 tisíc dolarů (asi 930 tisíc korun).

Karas se v únoru stal prvním vítězem soutěže krásy Mr. Czech, které se účastnili muži ve stáří 17 až 32 let. Organizátoři kladli důraz na dobrou fyzickou a psychickou kondici a jazykové znalosti. Dvaatřicetiletý sportovní konzultant z obce Obrnice na Mostecku zaujal porotu složenou z vítězek dívčí soutěže Česká Miss šarmem a také zpěvem. Před cestou do Soulu vsadil bývalý atlet zejména právě na fyzickou přípravu; zaměřil se také na základy korejštiny. Pořadatelé soutěže Mr. World si kladou za cíl najít nejšarmantnějšího muže na světě. Roli prý nehraje jen vzhled a vypracované tělo, ale také vytrvalost, intelekt a odhodlání uspět.

lidovky.cz

Fotografie najdete na www.lidovky.cz/lide

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!