Úterý 28. září 2021, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čejková končí na Primě

Česko

  15:23aktualizováno  18:00
Praha - Televiza Prima ukončila spolupráci s moderátorkou společenského magazínu Extra Mirkou Čejkovou. Důvodem je kandidatura do Senátu za politickou stranu Jany Bobošíkové Politika 21. Čejková s výpovědí nesouhlasí a uvažuje o žalobě.

Mirka Čejková foto: Lidové noviny

"Dohodli jsme se na ukončení spolupráce, a to k dnešnímu dni," řekla mluvčí Primy Jana Malíková. Pořad Extra podle ní spadá pod redakci zpravodajství, která musí být apolitická. Politická angažovanost Čejkové se s tím neslučuje.

Moderátorka uvažuje o žalobě na televizi
Čejková s výpovědí nesouhlasí a chce se bránit. "Zvažuji samozřejmě právní kroky, protože jednání bylo vedeno pouze ústně. Na stole ale leží smlouva, která má pro mě právní a závaznou hodnotu a to se samozřejmě dořešit musí," uvedla Čejková pro Frekvenci 1. Pořad Extra byl spuštěn pod redakcí vlastní tvorby, kterou byla i oslovena. "Po měsíci ho dali nějakou restrukturalizací do redakce zpravodajství - a to je dneska ten argument," dodala moderátorka.

Prima vysílá pořad Extra od dubna pravidelně každý všední den od 19:15. Čejková se v moderování vždy po týdnu střídala s Lucií Výbornou. "Budeme nyní hledat náhradu," uvedla Malíková. Do té doby bude všechny pořady uvádět právě Výborná.

Čejková byla dříve dlouho jednou z nejpopulárnějších osobností konkurenční stanice Nova, několikrát ji diváci Novy v anketě Anno zvolili nejoblíbenější ženou této TV stanice. Moderování na Nově zanechala v lednu 2003. V minulosti pracovala i v České televizi.

V roce 1993 se stala absolutní vítězkou televizní ankety popularity TýTý, tehdy ovšem ještě pod jménem Všetečková. Čejková je vdaná za Marka Víta, který si v současné době odpykává osmiletý trest za podvod. Předtím byla Čejková vdaná za německého golfistu českého původu Alexandra Čejku.

Autoři: ,

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!

Mohlo by vás zajímat