Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

Celtic sice prohrál, ale přesto postoupil

PRAHA Fotbalisté Celtiku Glasgow podruhé za sebou postoupili do osmifinále Ligy mistrů. I když včera prohráli na půdě obhájců trofeje AC Milán 0:1, navážou na loňskou premiérovou účast ve vyřazovacích bojích.

Pomohla jim k tomu domácí porážka Šachtaru Doněck s Benfikou Lisabon 1:2. Ukrajinský klub, který by v případě vítězství slavil historický postup, místo toho přišel i o účast v jarní části Poháru UEFA.

Inzaghi překonal Müllera

Zápas na San Siru rozhodl brankou v 70. minutě kanonýr Filippo Inzaghi, který dal svůj 63. gól v evropských pohárech a překonal rekord legendárního Gerda Müllera. V nastaveném čase mohl výhru AC vyšperkovat druhou brankou Brazilec Kaká, který se fanouškům poprvé představil jako držitel Zlatého míče, ale za gólmana Boruce zaskočil jeden z beků a situaci zachránil.

Kaká byl také u jediné gólové akce zápasu. Po jeho přihrávce zatáhl míč krajan Cafú až k brankové čáře, odkud jej poslal do malého vápna číhajícímu Inzaghimu, který snadno rozvlnil síť. Za hosty vyslal jedinou střelu mířící mezi tyče v prvním poločase až v 39. minutě český záložník Jiří Jarošík, ale gólman Kalac si s ní snadno poradil. Jarošíka v 78. minutě vystřídal Žurawski. čtk Výsledky - skupina D: AC Milán - Celtic Glasgow 1:0 (0:0) Branka: 70. Inzaghi. Rozhodčí: Övrebö (Nor.). Diváci: 38.409.

Šachtar Doněck - Benfica Lisabon 1:2 (1:2) Branky: 30. Lucarelli z pen. - 6. a 22. Cardozo. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 24.200.

1. AC Milán 6 4 1 1 12:5 13

2. Celtic 6 3 0 3 5:6 9

3. Benfica 6 2 1 3 5:6 7

4. Šachtar 6 2 0 4 6:11 6