Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Celý turnaj bych ještě nezatracoval

PRAHA Podruhé musel v národním týmu přetrpět pět inkasovaných branek. Brankáře Miroslava Kopřivu (25) porážka 3:5 s Finskem mrzela, protože český tým po druhé třetině vedl 3:2 a měl nakročeno k vítězství. „Jenže se nám nevyvedla třetí třetina,“ litoval kladenský gólman.

* Finové dali v přesilovkách čtyři z pěti gólů. Bylo těžké jejich kombinace uhlídat?

S tím souhlasím. Navíc mi chybělo i štěstí při odražených kotoučích. Třeba při gólu na 3:3 finský hráč do puku jen plácnul, ten se odrazil od tyčky a nakonec skončil v brance. A to samé při čtvrtém gólu, kdy se odražený puk odrazil k volnému hráči, který ho zametl do prázdné branky.

* Poprvé jste pětkrát inkasoval v Moskvě, tentokrát to bylo doma. Je to pro vás nejbolestnější porážka?

Rozhodně ano. Moc mě to mrzí, měli jsme přitom nakročeno k výhře.

* Jenže o tu jste přišli, když jste během osmi minut třetí třetiny třikrát inkasovali...

Třetí třetina se nám rozhodně nevyvedla. Nevytvořili jsme si skoro žádné šance, kdežto Finové využili dvě přesilovky a to rozhodlo.

* V čem byli tedy Finové lepší?

Byli rychlejší v naší třetině, chodili do rotací, lépe bruslili a dobře si měnili pozice.

* Zápas sledovala vyprodaná hala. Jak se vám zamlouvala atmosféra?

Diváci fandili, i když jsme prohrávali. Každému se přece jen nepoštěstí hrát za národní tým doma před vyprodanou halou. Byl to nádherný zážitek, ale se smutným koncem.

* Po čtvrtém inkasovaném gólu diváci pískali. Toho jste si všiml?

Podle mě ale pískali na rozhodčího. Finové totiž při tom gólu podrželi jednomu obránci hokejku.

* Znamená porážka konec nadějí na vítězství ve Švédských hrách?

Může se stát cokoliv, ještě bych celý turnaj nezatracoval. Ale musíme porazit Švédy a Rusy.

* V sobotu vás čekají Švédové. Budete znovu chytat?

Bylo mi řečeno, že bude chytat Lukáš Mensator. A o tom, kdo bude v brance v neděli proti Rusům, se rozhodne až po sobotě.

10 nejčastějších podvodů na internetu: Dokážete ochránit sebe i svou rodinu?

V digitální éře, kde technologie proniká do všech aspektů našich životů, se také zvyšuje riziko podvodů. Od falešných e-mailů a inzerátů až po...