Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Černošice pojmenují po Čáslavské sportovní halu. Chystají i síň slávy

Česko

  13:27
ČERNOŠICE - Sportovní hala v Černošicích u Prahy ponese jméno sportovní gymnastky Věry Čáslavské, která ve městě bydlela. Rozhodli o tom ve čtvrtek městští radní, řekl starosta Filip Kořínek. Čáslavská, která v úterý zemřela, byla patronkou letos otevřené haly.

Legendární česká gymnastka Věra Čáslavská. foto: ČTK

‚Její život byl román.‘ O Čáslavské se ve světě vyjadřují jen pochvalně

Budova by měla být označena jménem sportovkyně do dvou měsíců. „Bude to Hala Věry Čáslavské a vedle jejího vchodu bude občerstvení Café Věra,“ uvedl Kořínek. Kavárnu, která je součástí stavby, bude mít pronajatou soukromý provozovatel.

Lidé v Černošicích se mohou od čtvrtka podepisovat do kondolenční knihy u vchodu do městského úřadu. V neděli dopoledne bude za Čáslavskou sloužena mše v černošickém kostele Nanebevzetí Panny Marie a odpoledne si její památku připomenou návštěvníci hudebního festivalu Radiofest pořádaného v parku u Berounky. „Bude tam promítáno asi pětiminutové vzpomínkové video o Věře a její památka bude uctěna minutou ticha,“ uvedl starosta. I na těchto akcích bude možné vepsat vzkaz nebo se jen podepsat do vzpomínkové knihy.

Česká legenda Věra Čáslavská.
Věra Čáslavská pózuje s medailemi.

Černošice také chystají síň slávy sedminásobné olympijské vítězky, která vznikne v rámci rekonstrukce a přístavby radnice do konce příštího roku. Vedle fotografií by tam měly být například medaile nebo kimono, které Čáslavská dostala v Japonsku.

Autor:

Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA
Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA

Ovoce, nebo čokoláda? Zapojte se do testování a ochutnejte oboje najednou! Šnek BOB přichází s novinkou v podobě ovocných pochoutek v čokoládě....