Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Černý Petr zůstal ve Vítkovicích

Statistiky a ohlasy na zápasy 52. kola hokejové O2 extraligy

Tajenka je rozluštěna. Do play off hokejové extraligy nepostupují Vítkovice, naopak na poslední chvíli si účast v předkole vyřazovacích bojů zajistily Plzeň a Kladno.

PRAHA Už druhý rok po sobě Vítkovice prezentovaly před sezonou medailové ambice, ovšem realita je úplně jiná. Ostravané se opět neprobojovali do play off, když nesplnili ani základní podmínku teoretického postupu – neporazili doma Slavii. Pražany brzy poslal do vedení Růžička. Ve druhé třetině odpověděl Ujčík, vítězství na stranu Slavie strhl v 55. minutě Bednář. „Ten gól nás srazil dolů,“ hlesl smutně trenér Vítkovic Ernest Bokroš, který tým převzal v průběhu sezony. Vítkovice po prohře 1:2 čeká jen boj ve skupině o baráž.

Před 52. kolem mělo v boji o předkolo nejlepší výchozí pozici Kladno. Středočeši postup potvrdili vlastními silami, Pardubicím nedovolili vstřelit ani branku. „Klobouk dolů před hráči a před výkonem, jaký předvedli ve druhé polovině sezony,“ děkoval kladenský kouč Zdeněk Müller. Za Kladno se postupně trefili Procházka, Kalla a Horna.

Paterova parta se v předkole play off střetne s Plzní. Také Západočeši si připsali výhru, když porazili Spartu 3:1. Plzeň si brzy vytvořila dvoubrankový náskok. Za úřadujícího mistra snížil Nedvěd, krátce před koncem zvýšil Vampola na konečných 3:1 pro Plzeň. „Zasloužili jsme si vyhrát. Musím našim hráčům poděkovat, šlo o psychicky náročné utkání,“ povídal asistent plzeňského trenéra Radim Rulík.

V posledním kole základní části extraligy se nebojovalo jen o postup do play off, ale také o individuální trofeje. Dvoubodový náskok na čele kanadské bodování si udržel Petr Ton. Sparťanský forvard v Plzni jednou asistoval a se 43 body se stal poprvé v kariéře nejproduktivnějším hráčem extraligy.

Ještě před dvěma koly byl Ton i na čele tabulky střelců, z trofeje se však raduje někdo jiný. Zlínský forvard Jaroslav Balaštík na rozdíl od Tona neztratil v posledních kolech přesnou mušku. Balaštík skóroval jak v neděli, tak včera a s devětadvaceti góly je nejlepším kanonýrem soutěže.

Zlín–Liberec 3:5

Branky a nahrávky: 14. Záhorovský (Okál), 14. M. Pšurný (R. Pšurný), 30. Balaštík (Hamrlík) - 36. V. Nedorost (Pabiška), 40. Podkonický (Jiruš), 49. Zíb, 56. L. Čermák (Pletka), 60. L. Čermák. Rozhodčí: Homola, Hribík -Bejček, Svoboda. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. Diváci: 3587. Třetiny: 2:0, 1:2, 0:3.

Rostislav Vlach (Zlín): „Stalo se nám to již podruhé, že jsme prohospodařili velký náskok.“ Vladimír Čermák (Liberec): „Chtěl bych poděkovat, že to kluci za nepříznivého stavu nezabalili.“

Vítkovice–Slavia 1:2

Branky a nahrávky: 32. Ujčík (P. Hubáček) - 10. V. Růžička ml. (Sklenář), 55. Bednář (Vondrka). Rozhodčí: Kubeš, Minář - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 5186. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1.

Petr Bolek (Vítkovice): „Soupeř nastoupil od úvodu v pohodě, my jsme byli naopak trošku nervózní.“ Vladimír Růžička (Slavia): „Chtěl jsem, aby hráči vzali zápas jako generálku před play off.“

Kladno–Pardubice 3:0

Branky a nahrávky: 37. Martin Procházka (Patera), 43. Kalla (Bělohlav), 58. Horna (Kalla). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4186. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0.

Zdeněk Müller (Kladno): „Utkání jsme začali velice nervózně a uklidnila nás až branka z přesilovky.“ Jiří Šejba (Pardubice): „První třetina byla vyrovnaná, ve druhé jsme měli dost neproměněných šancí.“

Třinec–Znojmo 5:1

Branky a nahrávky: 15. Skořepa (Kundrátek), 19. Polanský (Výborný), 29. Korhoň (Peterek), 33. D. Moravec (Pácal), 37. P. Barinka (M. Výborný) - 43. Chvátal (Mojžíš). Rozhodčí: Šír, Fraňo - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 6:11. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3144. Třetiny: 2:0, 3:0, 0:1.

Jiří Juřík (Třinec): „Pomohl nám první gól, po němž se hra trochu zklidnila.“ Pavel Hynek (Znojmo): „Z naší strany snesla měřítko jen první třetina.“

Plzeň–Sparta 3:1

Branky a nahrávky: 5. Důras (Jasečko), 27. Ludvík (Vampola), 56. Vampola (Benák) -40. P. Nedvěd (Ton). Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Kis, Padevět. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:1. Diváci: 7071. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0. Miloslav Hořava (Plzeň): „Díky Málkovi a troše štěstí jsme zápas dotáhli do vítězného konce.“ František Výborný (Sparta): „Ve druhé třetině jsme předvedli velký nedůraz.“

Karlovy Vary – České Budějovice 3:4p

Branky a nahrávky: 30. Milan Procházka (Melenovský), 40. Košťál (Dobroň), 47.

Kumstát (Dobroň) - 3. Vydarený (Šimánek), 17. Kůrka (V. Hübl), 45. L. Květoň (Frolo), 62. Hudec (Gřegořek). Rozhodčí: Polák, Pešina - Čížek, Prchal. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:3. Diváci: 3061. Třetiny: 0:2, 2:0, 1:1 - 0:1. Zdeněk Venera (K. Vary): „Po šedesáti minutách byl nerozhodný výsledek spravedlivý.“ Milan Černý (Č. Budějovice): „Jsme rádi, že jsme získali dva body. Překvapila mě úroveň hry a to, jaké hráči předvedli výkony.“

Litvínov – Ústí nad Labem 2:3sn

Branky a nahrávky: 37. Šlégr (Lukeš), 60. Jenáček (Branda) - 12. Špirko (Janků), 30. Čaloun (Němeček), rozhodující sam. nájezd V. Novák. Rozhodčí: Turčan, Mikula - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 6353. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 - 0:0.

Petr Rosol (Litvínov): „ Asi jsme měli pořád ještě plnou hlavu postupu do play off. Ústí hrálo dobře.“ Jan Votruba (Ústí n. L.): „Věřím, že nám výhra pomůže zvednout se a dodá nám sílu pro další zápasy.“

Dvojice pro play off

PŘEDKOLO (od 24. února) Třinec–Znojmo Kladno–Plzeň ČTVRTFINÁLE (od 3. března) Č. Budějovice – vítěz předkola Slavia – vítěz předkola Liberec–Sparta Karlovy Vary–Litvínov

Události kola

Svižný obrat. Zlín vedl v půlce zápasu 3:0, ale pak vyklidil pozice. Na konci druhé třetiny Liberec vyrovnal, v závěrečné části pak obrat dokonal.

Poslední čisté konto.

V základní části si ho připsal kladenský gólman Kopřiva.

14. HC Slovan Ústečtí Lvi 52 6 7 8 31 107:196 40

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry