Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češi se modlí za Haiti, mše bude i v Chrámu sv. Víta

Česko

  17:02
PRAHA - V českých kostelích se chystají mše za oběti ničivého zemětřesení na Haiti. Například v Chrámu svatého Víta na Pražském hradě se příští úterý se uskuteční velká bohoslužba za účasti všech biskupů českých a moravských diecézí. Česká biskupská konference (ČBK) dnes také vyhlásila celonárodní kostelní sbírku na pomoc Haiti. Sbírka se uskuteční při mších v neděli 24. ledna.

Chrám svatého Víta foto: Jiří Peňás, Lidové noviny

Bohoslužbu v katedrále sv. Víta povede olomoucký arcibiskup Jan Graubner, promluvu přednese českobudějovický biskup Jiří Paďour. Mše začne v 18:00. Akce se koná při příležitosti dvoudenního plenárního setkání biskupské konference.

ČTĚTEUž tuto neděli ráno se za oběti ničivé katastrofy pomodlí věřící v Ostravě. V katedrále Božského Spasitele mši odslouží ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz.

Katolická Charita ČR už vybrala přes dva miliony korun. Do oblasti vysílá i své dva lidi. Sbírku aktuálně vyhlásila také Českobratrská církev evangelická. Ze svého sociálního a charitativního fondu poskytla okamžitou pomoc ve výši 150.000 korun. Haiti pomáhají také adventisté. Adventistická agentura pro pomoc a rozvoj ADRA již shromáždila více než 1,6 milionu korun.

Pomoci Haiti můžete i vy:

ADRA připravuje vyslání humanitární pomoci, na kterou můžete přispět zasláním finančních prostředkůna účet č. 4028 4028/0300, variabilní symbol 391, nebo zasláním dárcovské sms v ceně 30Kč ve formě DMS ADRA na číslo 87777.

ČLOVĚK V TÍSNI
Přispívat lze přímo na konto sbírky SOS Haiti 4095 4095/0300 nebo prostřednictvím dárcovské SMS ve formě DMS SOSHAITI na číslo 87777.

Arcidiecézní charita Olomouc, která na Haiti již několik let řídí humanitární projekty, přijímá příspěvky na konto
35-1868350237/0100, variabilní symbol 99999. Dárcovská SMS pro charitu má tvar DMS HAITI, číslo 87777.


Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!