Středa 8. května 2024, Den vítězství

Česká osmnáctka podlehla Švédsku a skončila šestá

FARGO Čeští hokejoví reprezentanti zakončili své vystoupení na mistrovství světa hráčů do 18 let stejně, jako ho začali – porážkou se Švédy. Po vstupním debaklu 0:7 výběr kouče Marka Sýkory podlehl severskému soupeři i v duelu o konečnou pátou příčku poměrem 2:4 a skončil na šampionátu šestý.

V úvodu utkání měl navrch český tým, když v 16. minutě přesilovou hru využil střelou od modré čáry Adam Polášek. Ve druhé třetině se však připomněl autor dvou branek z prvního vzájemného utkání Magnus Svensson Pääjärvi, když ukázkově provedeným blafákem do bekhendu vyrovnal. Švédové pak do druhé přestávky vstřelili ještě dvě branky.

Šanci na pátou příčku oživil až v 56. minutě Andrej Nestrašil v početní výhodě, když zakončil Poláškovu individuální akci. V touze po vyrovnání sáhla česká lavička 39 vteřin před koncem k odvolání brankáře Novotného, místo toho však přišel čtvrtý gól Švédů, když trefil prázdnou klec Wallen. čtk Výsledky hokejového MS do 18 let - o 5. místo: Švédsko - Česko 4:2 (27. Svensson Pääjärvi, 35. Lander, 39. Landeskog, 60. Wallen - 17. Polášek, 56. Nestrašil). O udržení: Švýcarsko - Slovensko 2:4. Německo - Norsko 2:5. V elitní skupině se zachránilo Slovensko a Švýcarsko, sestupuje Norsko a Německo.

Jak předejít syndromu náhlého úmrtí kojence?

Syndrom náhlého úmrtí kojence (SIDS – sudden infant death syndrome) je doslova noční můrou všech rodičů. V současné době lze tomuto zbytečnému...