Pátek 24. května 2024, svátek má Jana

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

České Budějovice 1:1 Viktoria Žižkov

Ani ve třetím zápase kouč František Straka České Budějovice výsledkově neprobudil. Na domácím trávníku včera Jihočeši remizovali 1:1 s Viktorií Žižkov. Pražané vedli brankou Procházky z prvního poločasu, krátce po změně stran vyrovnal Plocek. Velikou smůlu měli Budějovičtí ve 24. minutě, kdy po rohu Vozábala skončila hlavička Peroutky na břevně a dorážku Radzinevičiuse odvrátil z brankové čáry jeden z hostujících obránců. Krátce před poločasem udeřilo na druhé straně, když si na centr Straceného naskočil nejlépe Švancara, sklepl míč Procházkovi a ten střelou podél Kučery otevřel skóre. Po přestávce domácí hru zrychlili a výsledek se dostavil po osmi minutách - Černý unikl po levé straně a jeho centr báječně v pádu trefil Plocek.

Branka: 53. Plocek - 43. Procházka. Rozhodčí: Jára - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Horejš, Žižka, Kučera - Novotný, Kropík. Diváci: 3551. Poločas: 0:1.

Budějovice: P. Kučera - Peroutka (78. Jungr), Horejš, Homoláč, Žižka - Plocek, Hílek, Vozábal, Černý - Mrkvička (60. Stráský), Radzinevičius (64. Plichta).

Žižkov: Bartalský - T. Kučera, Kropík, Besta, Moughfire - Stracený, Novotný (77. Bažík), Procházka, Kušnír - Švancara, Bukač (59. Kalod).