Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vydatný déšť si zřejmě vyžádal jednu oběť. České řeky se ale uklidňují

Česko

  7:27aktualizováno  8:03
Situace na českých řekách se postupně uklidňuje, dnes ráno platil povodňový stupeň ohrožení na třech místech většinou menších toků. Na Znojemsku zemřela seniorka. Zřítila se do studny, jejíž horní část se propadla. Patrně to zavinilo podmáčení okolní půdy kvůli záplavám.

Vytrvalý déšť opět zvedá hladiny řek. foto: MAFRA - Petr Lemberk

Druhý povodňový stupeň, pohotovost, hlásilo zhruba 20 vodoměrných stanic. Vyplývá to z internetových stránek Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a vodohospodářů. Večer by srážky měly ustat na celém území České republiky.

Všechny železniční trati a hlavní silniční tahy jsou podle webů Českých drah a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) průjezdné bez omezení.

POČASÍ

V Česku se dnes mají podle ČHMÚ přeháňky nebo déšť vyskytovat jen místy. Četnější srážky očekávají meteorologové na severu a severovýchodě. V jihozápadní polovině území už se večer mají přeháňky vyskytovat jen ojediněle.

Na třetí povodňový stupeň podle meteorologů vystoupala Výrovka v Plaňanech na Kolínsku, Novohradka v Úhřeticích na Chrudimsku a Chrudimka v Nemošicích na Pardubicku.

Kvůli záplavám bylo dnes ráno uzavřených 23 úseků silnic, mezi nimi téměř dvouapůlkilometrový úsek Labského nábřeží v Děčíně a dvě silnice druhé třídy z obce Dolní Roveň na Pardubicku do Vysoké u Holic a Dašic. Kvůli velké vodě auta neprojedou ani Linkovou ulicí v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku, Litoměřickou v Křešicích na Litoměřicku, Žižkovou v Pardubicích nebo Jasenskou v Přelouči. Záplavy zavřely také 11 silnic třetí třídy, hlavně na Pardubicku, Liberecku a Kutnohorsku.

Na Znojemsku zemřela žena, zřejmě kvůli dešťům

V Hrádku na Znojemsku zemřela v úterý večer osmdesátiletá žena poté, co se zřítila do 25 metrů hluboké studny. Tělo zahlédl na hladině studny soused, který přivolal policii. Ženu vyprostili hasiči, ale lékař už mohl jen konstatovat smrt.

Přesné okolnosti neštěstí nejsou zatím známy. Patrně souvisí se současnými vydatnými dešti, které zvýšily hladiny řek. Na jihu Moravy platí na šesti místech druhé stupně povodňové aktivity, tedy pohotovost. Řeky se zatím drží v korytech, přesto mají hasiči hodně práce. Odklízejí popadané stromy, čistí bahnem zanesené silnice a k problémům patří i sesuvy půdy.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...

Mohlo by vás zajímat