Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

České sny končí v Polsku

Česko

HUDEBNÍ FESTIVAL

VARŠAVA Koncertem v polské Lodži dnes skončí mezinárodní hudební festival České sny. Od konce května při něm hudebníci odehráli 120 koncertů v 19 státech Evropy. Závěrečný koncert pro 1100 posluchačů, na kterém vystoupí mimo jiné Melody Makers Ondřeje Havelky, je vyprodaný. Skladby českých i zahraničních mistrů slyšelo letos 40 000 lidí. V Lodži se koncert, který je považován za významnou kulturní událost ve městě, bude konat ve Velkém divadle.

„Pro rok 2010 máme 200 žádostí o spolupráci na tomto projektu, budeme moci vyhovět jen 100. Prolomily se bariéry, města pochopila, oč jde,“ řekl jeden z organizátorů David Dittrich.

První ročník festivalu se uskutečnil v roce 2004, tehdy mělo jít o oslavu vstupu ČR do EU. Pořadatelům však práci znesnadnili tvůrci filmu Český sen. „A to kvůli tomu, že to byla velice zajímavá akce, velice mediálně známá, ale mystifikace..., tak než jsme prosadili, aby to lidi vnímali jako seriózní akci, chvíli to trvalo,“ uvedl Dittrich. České sny zahajuje vždy v červnu série koncertů v moravských městech Concentus Moraviae. Hlavní myšlenkou projektu je přinášet vystoupení špičkových hudebníků do menších měst Evropy, záměrně se nehraje v metropolích.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat