26. října 2013 8:00, aktualizováno  11:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Volební den č. 2. V Plzni chyběl předseda i s klíči, volby se protáhnou

Volební místnosti se opět otevřely. Česko druhý den volí novou sněmovnu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volební místnosti se opět otevřely. Česko druhý den volí novou sněmovnu. | foto: ČTK

PRAHA V Česku se v sobotu úderem 8. hodiny opět otevřely volební místnosti. Občané budou druhý den rozhodovat o novém složení Poslanecké sněmovny, a tím i budoucí vlády.

První volební den přišly odevzdat hlasovací lístky podle odhadů přibližně dvě pětiny voličů, zbývající mají možnost v sobotu do 14:00.

Zhruba o půl hodiny se však ráno opozdil začátek druhého volebního dne v jedné z volebních místností v Plzni. "Volby se zde odpoledne o půl hodiny prodlouží, už je to vyvěšené u volební místnosti," vysvětlil Roman Matoušek, který má na plzeňském magistrátu volby na starosti. Podle některých informací neměla komise ráno klíče k odemčení místnosti. Někteří svědci ale uvádějí, že otevření se zdrželo kvůli pozdnímu příchodu předsedy komise.

O přízeň voličů v letošních volbách usiluje rekordní počet 5899 kandidátů, které nominovalo 23 volebních stran a hnutí. Zvoleno ale může být jen 200 z nich, takže na jedno poslanecké křeslo připadá zhruba 30 uchazečů.

Lidovky.cz, ČTK