Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko má šestý případ prasečí chřipky

Česko

PRAHA Vlastimil Sršeň, mluvčí ministerstva zdravotnictví, včera uvedl, že v odpoledních hodinách potvrdily testy národní referenční laboratoře šestý případ infekce virem chřipky A/H1N1.

„Pozitivně testovaným je čtyřiatřicetiletý muž z Kroměříže, který přicestoval do Česka z New Yorku přes Amsterodam a Mnichov 7. června. Čtyři dny po příjezdu se u něj objevily první příznaky a 17. června vyhledal lékařské ošetření,“ upřesnil mluvčí.

Lékař odeslal muže na infekční oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, kde mu byly odebrány vzorky na virologické vyšetření.

Vzorky byly okamžitě vyšetřeny ve Zdravotním ústavu Ostrava a odeslány ke kontrolnímu testu do národní referenční laboratoře.

„Onemocnění mělo celkově lehký průběh, a proto nebyla nutná hospitalizace. V současné době je muž ve velmi dobrém klinickém stavu v domácím ošetření,“ řekl mluvčí.

Tři lidé, kteří byli s nemocným společně v New Yorku, jsou bez obtíží.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...