Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko mi na nákupy stačí

Česko

SÍLA VZHLEDU

Od Josefa Karase, který letos skončil druhý v soutěži Mr. World, by se dalo čekat, že bude dbát na nejnovější módní výstřelky a značky. Místo toho ale chodí většinou jen v džínách a košili s krátkým nebo vyhrnutým rukávem. „Vím, co se zrovna nosí, a přiznám se, že si teď sice víc hlídám, v čem vyjdu ven, ale oblečení pro mě není nijak důležitá věc. Musí splňovat hlavně dvě zásady – pohodlnost a nějakým způsobem vyjadřovat moji osobu. Líbí se mi třeba styl, jaký nosí Johny Depp nebo Lenny Kravitz. Oblékají se podle toho, aby jejich styl souzněl s osobností,“ uvádí.

Nakupovat nechodí moc často. Když už, potom využívá osvědčenou taktiku: „Dělám to tak, že do obchodu přijdu, kouknu, co se mi líbí, a klidně odejdu. Když se mi to zamlouvá i za týden, koupím to. Někdy si řeknu, že tu věc nepotřebuji, a problém je vyřešený,“ popisuje Josef Karas, který se nebrání zajít ani do „sekáče“.

Nakupuje sám, ale při výběru si nechá rád poradit od prodavaček. Na nákupy mu stačí Česko, kde už podle něho není takový rozdíl ve výběru oproti cizině.

V současné době mu nejvíce vyhovuje oblečení značky Wrangler a společenské obleky od Blažka. Sako k obleku přitom rád kombinuje také s džínami a bílým trikem či tmavou košilí.

Preferuje přírodní barvy a materiály, výrazné věci odmítá. „Jediné, na co si potrpím, jsou asi boty, kterých mám spoustu. Doma ale nejraději chodím bos,“ uzavírá Karas.

1. Košile – Wrangler

U této košile se mi líbí kombinace barev. Mám ji asi tři měsíce a je neuvěřitelně pohodlná. Košile nosím raději než trika: jsou vzdušnější a vypadají i lépe a společenštěji.

2. Džíny – Wrangler

Džíny musí být kvalitní a pohodlné. Tyhle mi skvěle sedly, jinak se mi obecně kalhoty neshánějí dobře. Džíny mám nejraději jednobarevné – zelené, modré, černé. Jednoduché se pak lépe kombinuje s ostatním oblečením.

3. Náramek – Alejandra Carvajal

Nenosím žádné zlato ani prstýnky. Jediné, co mám rád, jsou kožené náramky. Tento vyrábí manželka mého dobrého kamaráda v Mexiku.

S partou kamarádů jsme ji chtěli podpořit v podnikání, tak jsem si každý vybrali jeden náramek. Vím, že je to originál a nikdo ho tu mít nebude. Je na něm sice náboženský motiv, ale nejsem věřící. Většinou ho mám stále na ruce.

4. Diář – Nina Cerruti

Jeden diář nosím stále u sebe, používám ho ale jen na moje osobní věci – na pracovní věci mám diář jiný. Ten první jsem dostal jako dárek od svého táty. Píšu si do něj, když si chci něco pamatovat, připomenout nebo když mě napadne nějaká básnička.

5. Čepice

Mám ji z Jižní Koreje a byl to dárek od spolubydlícího na soutěži Mr. World. Procházeli jsme se spolu a mě hned zaujala tím motivem, tak jsem mu ji ukázal. Jemu se zase líbil klobouk, a tak jsme si to navzájem koupili. Čepice se mi vždycky líbily, kšiltovek mám doma snad tři desítky.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!