Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Česko po šesti letech získalo bronz v plavání

EINDHOVEN Šest let čekalo české plavání na cenný kov z evropského nebo světového šampionátu. Vybojovala ho až znakařka Simona Baumrtová na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Eindhovenu, když na na padesátimetrové trati skončila časem 27,30 sekundy na třetím místě.

V roce 2004 se na ME ve Vídni radovala česká výprava z bronzu na téže trati. Tehdy si medaili odvezla Ilona Hlaváčková.

Baumrtová ve svých 19 letech prokázala formu už v páteční stovce, na níž dohmátla čtvrtá. V sobotním finále nejprve vyhrála své semifinále, v boji o evropský titul ji ale pokořily vítězná Chorvatka Sanja Jovanovičová (27,10) i Italka Elena Gemová (27,13).

ME v krátkém bazénu – 50mznak: 1. Jovanovičová (Chorv.) 27,10, ...3. BAUMRTOVÁ 27,30, v rozplavbách 20. ŘEHOŘKOVÁ 28,51, 21. STRAPKOVÁ 28,53.

Chcete, aby vaše děti měli v dospělosti bohatství? Přečtěte si, jak na to!

Správné finanční návyky a dovednosti vznikají právě v dětství. Mnoho dětí je přijímá přirozeně od svých rodičů, kteří jsou pro děti velkým vzorem....