Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 5 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
8. března 2015 16:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Českou televizi potřebujeme, vzkazují politici Zemanovi

Česká televize - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize - ilustrační foto. | foto: ceskatelevize.cz

PRAHA Podle prezidenta Miloše Zemana neplní Česká televize svou veřejnoprávní funkci. Podpořil proto zrušení koncesionářských poplatků. „Jeho útok je nebezpečnou hrou, na jejímž konci budou ‚znormalizována‘ média veřejné služby,“ kritizuje návrh Miroslava Němcová. Hlavy státu se naopak zastal předseda Strany Práv Občanů Jan Veleba.

Pavel Bělobrádek ve volebním štábu KDU-ČSL.

Pavel Bělobrádek

Pavel Bělobrádek (předseda KDU-ČSL)
Zpravodajství České televize má mnoho chyb, ale televizi veřejné služby potřebujeme. Nemyslím, že je nyní čas na rušení poplatků, ale na zlepšení kvality.

Martin Komárek (ANO).

Martin Komárek

Martin Komárek (ANO)
Myslím, že se prezident vyjádřil v nadsázce. O zrušení poplatků lze uvažovat, ale pak by musela být veřejnoprávní televize financována ze zvláštních daní nebo z rozpočtu. V hodnocení zpravodajství by měli být politici - včetně prezidenta - zdrženliví.

Ministr školství Petr Fiala

Petr Fiala

Petr Fiala (předseda ODS)
Kvalita a vyváženost zpravodajství České televize přece není hlavním problémem našeho mediálního prostředí. Mnohem závažnější je, že významná část médií patří Andreji Babišovi a slouží jeho politickým a podnikatelským cílům. Za těchto okolností je potřeba podporovat a chránit veřejnoprávní média a jejich veřejnou funkci; je to jediná záruka vyvážených informací, a to bez ohledu na to, co se nám na jejich činnosti právě nelíbí. Nelze dopustit, aby celý mediální prostor zcela ovládly konkrétní ekonomické a stranické zájmy. Veřejnoprávní televize a rozhlas v tomto „zápase o kvalitu demokracie“ mají důležitou úlohu. (Andrej Babiš vlastní vydavatelský dům MAFRA, pod který patří i server Lidovky.cz - pozn. red.)

Jiří Dienstbier

Jiří Dienstbier

Jiří Dienstbier (ČSSD, ministr pro lidská práva)
Zachování kvalitní veřejné služby v oblasti médií je zásadní podmínkou udržení demokratické povahy společnosti. Měli bychom spíše uvažovat o jejím posilování a zlepšování, ne o likvidaci. Jinak už by si nás všechny mohli koupit ti, kteří za tím účelem investují do médií.

Jan Veleba.

Jan Veleba

Jan Veleba (předseda Strany Práv Občanů)
Naprosto s panem prezidentem souhlasím a jsem v tuto chvíli jeden z mnoha tisíc. Já sám mám připraven příslušný návrh novely zákona s tím, že zrušit by se měly koncesionářské poplatky pro ty občany, které Česká televize poškodila a prokáže se to. Jinak by si občané mohli vybrat – platit dál poplatky ČT a nebo mírně navýšenou částku poskytnout kulturním institucím, které jsou rozpočtovými organizacemi státu. Pokud by zůstali věrni ČT, tak by si mohli vybrat, zda nechtějí radši podpořit regionální studia v Brně či Ostravě, tedy platit poplatky přímo tam.

Miroslava Němcová při rozhovoru pro LN v roce 2010.

Miroslava Němcová

Miroslava Němcová (ODS)
S názorem pana prezidenta zásadně nesouhlasím. Jeho útok je nebezpečnou hrou, na jejímž konci budou „znormalizována“ média veřejné služby. Nesvobodná média jsou znamením totalitních režimů, znamenají konec demokracie. Nechci, aby zde vládly ruské mediální a společenskopolitické poměry, jimiž se prezident zřejmě inspiruje.

jzlJakub Zelenka
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...