Neděle 24. ledna 2021svátek má Milena 2 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Českou televizi potřebujeme, vzkazují politici Zemanovi

Česká televize - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize - ilustrační foto. | foto: ceskatelevize.cz

PRAHA Podle prezidenta Miloše Zemana neplní Česká televize svou veřejnoprávní funkci. Podpořil proto zrušení koncesionářských poplatků. „Jeho útok je nebezpečnou hrou, na jejímž konci budou ‚znormalizována‘ média veřejné služby,“ kritizuje návrh Miroslava Němcová. Hlavy státu se naopak zastal předseda Strany Práv Občanů Jan Veleba.

Pavel Bělobrádek ve volebním štábu KDU-ČSL.

Pavel Bělobrádek

Pavel Bělobrádek (předseda KDU-ČSL)
Zpravodajství České televize má mnoho chyb, ale televizi veřejné služby potřebujeme. Nemyslím, že je nyní čas na rušení poplatků, ale na zlepšení kvality.

Martin Komárek (ANO).

Martin Komárek

Martin Komárek (ANO)
Myslím, že se prezident vyjádřil v nadsázce. O zrušení poplatků lze uvažovat, ale pak by musela být veřejnoprávní televize financována ze zvláštních daní nebo z rozpočtu. V hodnocení zpravodajství by měli být politici - včetně prezidenta - zdrženliví.

Ministr školství Petr Fiala

Petr Fiala

Petr Fiala (předseda ODS)
Kvalita a vyváženost zpravodajství České televize přece není hlavním problémem našeho mediálního prostředí. Mnohem závažnější je, že významná část médií patří Andreji Babišovi a slouží jeho politickým a podnikatelským cílům. Za těchto okolností je potřeba podporovat a chránit veřejnoprávní média a jejich veřejnou funkci; je to jediná záruka vyvážených informací, a to bez ohledu na to, co se nám na jejich činnosti právě nelíbí. Nelze dopustit, aby celý mediální prostor zcela ovládly konkrétní ekonomické a stranické zájmy. Veřejnoprávní televize a rozhlas v tomto „zápase o kvalitu demokracie“ mají důležitou úlohu. (Andrej Babiš vlastní vydavatelský dům MAFRA, pod který patří i server Lidovky.cz - pozn. red.)

Jiří Dienstbier

Jiří Dienstbier

Jiří Dienstbier (ČSSD, ministr pro lidská práva)
Zachování kvalitní veřejné služby v oblasti médií je zásadní podmínkou udržení demokratické povahy společnosti. Měli bychom spíše uvažovat o jejím posilování a zlepšování, ne o likvidaci. Jinak už by si nás všechny mohli koupit ti, kteří za tím účelem investují do médií.

Jan Veleba.

Jan Veleba

Jan Veleba (předseda Strany Práv Občanů)
Naprosto s panem prezidentem souhlasím a jsem v tuto chvíli jeden z mnoha tisíc. Já sám mám připraven příslušný návrh novely zákona s tím, že zrušit by se měly koncesionářské poplatky pro ty občany, které Česká televize poškodila a prokáže se to. Jinak by si občané mohli vybrat – platit dál poplatky ČT a nebo mírně navýšenou částku poskytnout kulturním institucím, které jsou rozpočtovými organizacemi státu. Pokud by zůstali věrni ČT, tak by si mohli vybrat, zda nechtějí radši podpořit regionální studia v Brně či Ostravě, tedy platit poplatky přímo tam.

Miroslava Němcová při rozhovoru pro LN v roce 2010.

Miroslava Němcová

Miroslava Němcová (ODS)
S názorem pana prezidenta zásadně nesouhlasím. Jeho útok je nebezpečnou hrou, na jejímž konci budou „znormalizována“ média veřejné služby. Nesvobodná média jsou znamením totalitních režimů, znamenají konec demokracie. Nechci, aby zde vládly ruské mediální a společenskopolitické poměry, jimiž se prezident zřejmě inspiruje.

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Advantage Consulting, s.r.o.
MONTÉR/ZÁMEČNÍK VE VÝROBĚ (25-35.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihočeský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč