Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Českými slavíky jsou Bílá, Gott a Kabát

Česko

PRAHA V hudební anketě Český slavík 2008 se nejpopulárnějšími zástupci domácí hudební scény v sobotu stali stejní interpreti jako v loňském roce a zároveň i napříč několika lety nazpět. Lucie Bílá získala slavíka pojedenácté; Karel Gott jich má doma třicet čtyři, včetně platinového za celoživotní dílo. Za Gottem se v kategorii zpěváků stejně jako loni umístili Petr Kolář a Daniel Landa. Landa uspěl, přestože své fanoušky údajně před anketou žádal, aby mu hlasy neposílali a místo toho napsali kulturní komisi města Brna kvůli problémům při uvádění jeho muzikálu v tamním divadle.

Na dalších místech v kategorii zpěvaček skončily Lucie Vondráčková a Ewa Farna. Lucie Vondráčková s 44 625 body skončila také třetí v absolutním hodnocení.

Za vítězným Kabátem v kategorii skupiny skončila kapela Chinaski, jejíž bubeník a zakládající člen Pavel Grohman zemřel letos v červenci. Kapela po převzetí ceny poděkovala zejména Davidu Kollerovi, který Grohmana za bicími nahradil na koncertním turné. Třetí místo mezi skupinami obsadila kapela Divokej Bill.

Novinkou letošního 43. ročníku ankety byla kategorie pro slovenské interprety nazvaná Slavíci bez hranic. Prvním vítězem se stala formace No Name, která v anketě předstihla kapely Elán a Horkýže slíže. Objevem roku zvolili hlasující Marka Ztraceného. V kategorii Skokan roku, určené interpretům, kteří se umístí v první dvacítce a oproti loňsku si polepší o největší počet příček, uspěli zpěvák zpěvák Jarek Filgas, Iveta Bartošová a skupina Gipsy.cz.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?