50%.

***

Kvalifikace v číslech

2006

2. ZÁŘÍ: ČESKO - WALES 2:1. Branky: 76. a 89. Lafata - 85. vlastní Jiránek. Rozhodčí: Eriksson - Larsson, Ekström (Švéd.). ŽK: Gabbidon (Wales). Diváci: 16 200. Poločas: 0:0. Česko: Čech - Ujfaluši, Jiránek, Rozehnal, Jankulovski - Štajner (46. Sionko), Galásek (88. Kováč), Rosický, Plašil - Koller, Kulič (75. Lafata). Wales: Jones - Collins, Gabbidon, Nyatanga - Delaney (79. Cotterill), Davies, Fletcher (46. Ledley), Ricketts (79. Earnshaw), Robinson - Giggs -Bellamy.

6. ZÁŘÍ: SLOVENSKO - ČESKO 0:3. Branky: 10. a 21. Sionko, 57. Koller. Rozhodčí: Bennett - Pike, Sharp (Angl.). ŽK: Škrtel, Ďurica, Krajčík. Diváci: 27 683. Poločas: 0:2. Slovensko: Čontofalský - Krajčík, Škrtel, Ďurica, Čech (24. Németh) - Karhan, Hlinka, Valachovič (46. Hodúr), Švento - Šebo (46. Hološko), Mintál. Česko: Čech - Ujfaluši, Jiránek, Rozehnal, Jankulovski - Polák (73. Kováč), Galásek - Sionko (77. Štajner), Rosický, Plašil - Koller.

7. ŘÍJNA: ČESKO - SAN MARINO 7:0. Branky: 28. a 68. Baroš, 43. a 52. Koller, 15. Kulič, 22. Polák, 49. Jarolím. Rozhodčí: Alijev - Husejnov, Asadov (Ázerb.). ŽK: Domeniconi. Diváci: 9514. Poločas: 4:0. Česko: Čech - Ujfaluši, Grygera, Rozehnal (46. Zápotočný), Jankulovski - Jarolím, Rosický (64. Plašil), Polák - Baroš, Koller, Kulič (46. Lafata). San Marino: F. Valentini - Vannucci, Della Valle, Bacciocchio, Albani - C. Valentini, Masi (69. Crescentini), Domeniconi, Moretti (54. Marani), Andreini (82. Mariotti) - Selva.

11. ŘÍJNA: IRSKO - ČESKO 1:1. Branky: 62. Kilbane - 64. Koller. Rozhodčí: Layec -Reinbold, Lannoy (všichni Fr.). ŽK: Kilbane, Kelly, O'Shea - Baroš, Polák, Rozehnal, Kováč. Diváci: 35 900. Poločas: 0:0. Irsko: Henderson - Finnan, McShane, O'Shea, Kelly - Duff, Reid (71. Quinn), Douglas, Carsley, Kilbane (79. O'Brien) - Keane. Česko: P. Čech - Ujfaluši, Jiránek, Rozehnal, Jankulovski - Plašil (85. Grygera), Rosický, Kováč, Polák - Koller, Baroš (83. Jarolím).

2007

24. BŘEZNA: ČESKO - NĚMECKO 1:2. Branky: 76. Baroš - 42. a 62. Kuranyi. Rozhodčí: Rosetti - Copelli, Stagnoli (It.). ŽK: Galásek, Koller - Jansen. Diváci: 17 821. Poločas: 0:1. Česko: Čech - Ujfaluši (84. Vlček), Jiránek, Rozehnal, Jankulovski - Sionko (46. Plašil), Rosický, Galásek (67. Kulič), Polák - Baroš, Koller. Německo: Lehmann - Lahm, Mertesacker, Metzelder, Jansen - Schneider, Ballack, Frings, Schweinsteiger - Podolski (89. Hitzlsperger), Kuranyi.

28. BŘEZNA: ČESKO - KYPR 1:0. Branka: 21. Kováč. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgeč (Chorv.). ŽK: Okkas, Elias. Diváci: 9310. Poločas: 1:0. Česko: Čech - Ujfaluši, Grygera (13. Kováč, 27. Jiránek), Rozehnal, Jankulovski - Jarolím, Galásek, Rosický, Polák - Koller, Baroš (76. Plašil). Kypr: Jorgalidis - Teodotu, Christu, Lambru, Elia (75. Charalambus) - Charalambidis (74. Krasas), Satsias, Makridis, Aloneftis -Jasemakis (72. Hailis), Okkas.

2. ČERVNA: WALES - ČESKO 0:0. Rozhodčí: Allaerts - Huens, Dens (Bel.). Bez ŽK. Diváci: 30 714. Wales: Hennessey - Ricketts, Gabbidon, J. Collins, Nyatanga, Ledley - S. Davies, Koumas, Robinson - Giggs (89. Earnshaw) - Bellamy. Česko: Čech - Ujfaluši, Kováč, Rozehnal, Jankulovski - Plašil, Rosický, Sivok (83. Matějovský), Polák (65. Jarolím) - Koller, Baroš (46. Kulič).

8. ZÁŘÍ: SAN MARINO - ČESKO 0:3. Branky: 33. Rosický, 75. Jankulovski, 90+3. Koller. Rozhodčí: Filipovič - Radojčič, Kasanski (všichni Srb.). ŽK: Della Valle, D. Simoncini - Koller. ČK: 63. Della Valle. Diváci: 3412. Poločas: 0:1. San Marino: A. Simoncini - D. Simoncini, Della Valle, G. Bollini (85. Mariotti), Vanucci - Valentini, Bugli (67. Vitaioli), F. Bollini (58. Andreini), Bonini - Selva, Marani. Česko: Čech - Ujfaluši, Rozehnal, Kováč, Jankulovski - Jarolím (70. Polák), Galásek (82. Plašil), Rosický - Fenin, Koller, Kulič (58. Vlček).

12. ZÁŘÍ: ČESKO - IRSKO 1:0. Branka: 15. Jankulovski. Rozhodčí: Vassaras - Saraidaris, Gennaios (Řec.). ŽK: Polák, Jankulovski, Baroš, Sivok, Ujfaluši - Kelly, McShane, Keane, Long. ČK: 61. Hunt. Diváci: 16 648. Poločas: 1:0. Česko: Čech - Ujfaluši, Kováč, Rozehnal, Jankulovski - Sionko (75. Vlček), Rosický, Galásek (46. Sivok), Polák, Plašil - Baroš (90. Jarolím). Irsko: Given - O'Shea (38. Hunt), Dunne, McShane, Kelly - McGeady (62. Long), Reid, Carsley (82. Keogh), Kilbane - Doyle, Keane.

17. ŘÍJNA: NĚMECKO - ČESKO 0:3. Branky: 2. Sionko, 23. Matějovský, 64. Plašil. Rozhodčí: Webb - Kirkup, Sharp (Angl.). ŽK: Podolski. Diváci: 66 445. Poločas: 0:2. Německo: Hildebrand - Friedrich, Mertesacker, Metzelder (46. Fritz), Jansen -Odonkor, Schweinsteiger (65. Gomez), Frings, Trochowski (46. Rolfes) - Podolski, Kuranyi. Česko: Čech - Pospěch, Kováč, Rozehnal, Ujfaluši - Galásek - Sionko (58. Vlček), Matějovský, Plašil, Pudil (73. Kulič) - Koller (78. Fenin).

17. LISTOPADU: ČESKO - SLOVENSKO 3:1. Branky: 14. Grygera, 77. Kulič, 83. Rosický - 79. vlastní Kadlec. Rozhodčí: Asumaa - Koskela, Kotinurmi (všichni Fin.). ŽK: Štrba, Sapara, Čech (všichni SR). Diváci: 15 651. Poločas: 1:0. Česko: Blažek - Pospěch, Kováč, Rozehnal, Grygera (46. Kadlec) - Plašil, Rosický, Galásek, Polák (86. Matějovský) - Baroš (70. Kulič), Koller. Slovensko: Čontofalský - Krajčík, Škrtel, Michalík, Čech - Kisel (86. Halenár), Kozák, Sapara, Štrba, Hamšík (58. Hološko) - Mintál (67. Šesták).

21. LISTOPADU: KYPR - ČESKO 0:2.

Branky: 11. Pudil, 73. Koller. Rozhodčí: Paniašvili - Elikašvili, Jvardidze (vš. Gruz.). ŽK: Satsias - Kadlec. Diváci: 5211. Poločas: 0:1. Kypr: Jorgalidis - Christu, Lambru, Nikolau (56. Charalambus), Garpozis (62. Jasumis) - Charalambidis, Satsias, Aloneftis, Makridis - Okkas, M. Konstantinu. Česko: Zítka - Pospěch, Kováč, Rozehnal, Kadlec - Plašil (87. Kladrubský), Matějovský, Galásek, Pudil - Koller (77. Fenin), Kulič (57. Baroš).

Střelci

6 - Koller 3 - Baroš, Sionko 2 - Jankulovski, Rosický, Kulič, Lafata 1 - Kováč, Grygera, Jarolím, Matějovský, Plašil, Polák, Pudil

Karty

Ve dvanácti duelech inkasovali čeští fotbalisté jen 14 žlutých karet, ani jednou nebyli vyloučeni. Hned 7 zápasů dokázal tým odehrát bez napomínání.

Pozn.: LN vystavily vysvědčení dvaceti nejvytíženějším hráčům. Hodnoceni nebyli Tomáš SIVOK 2 (127 minut), Martin FENIN 2 (116), Stanislav VLČEK 4 (91), Jaromír BLAŽEK 2 (90), Daniel ZÍTKA 1 (90), David LAFATA 2 (61), Jiří ŠTAJNER 2 (59), Tomáš ZÁPOTOČNÝ 1 (45), Jiří KLADRUBSKÝ 1 (3). Známkovalo se jako ve škole.

Nejlepší zápasy

Slovensko-Česko 0:3 První výjezd v kvalifikaci zvládli Češi famózně. „Nádherné, skvělé,“ pochvaloval si kouč Brückner. Německo-Česko 0:3 Postup na EURO si český tým zajistil první výhrou na německé půdě od roku 1964.

Nejhorší duel

Česko-Kypr 1:0 Povinnost splněna, ale po rozpačitém výkonu, za nějž diváci reprezentaci vypískali.

Žolík

David Lafata. Při svém debutu proti Walesu se stal hrdinou. Nastoupil jen na posledních patnáct minut a dvěma góly rozhodl o vítězství 2:1. Momentálně se snaží prosadit v Austrii Vídeň.

Kdo pojede na EURO

Nominace je čitelná, volných míst je jako šafránu. Konzervativní Brückner nejspíš vezme jen prověřené hráče. Přesto se jedno, či dvě překvapení nedají vyloučit.

NOVÁČCI

Jan Šimůnek - má solidní šanci. Opora jednadvacítky a německého Wolfsburgu patří mezi nejlepší obránce bundesligy. Pokud si udrží formu i na jaře, Brückner o něm bude vážně uvažovat. Michal Kadlec - po debutu proti Slovensku je využitelný jako alternace za Marka Jankulovského. Jiří Kladbrubský - ve Spartě získal silnou pozici, vhodná varianta za Galáska a Poláka na postu defenzivního záložníka.