Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

Chelsea bez Čecha rozjela kanonádu

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN I bez zraněného brankáře Petra Čecha vyhráli fotbalisté Chelsea v Middlesbrough vysoko 5:0. Jeho náhradník Carlo Cudiccini ale neměl prakticky žádnou práci, protože vedoucí tým Premier League navzdory absencím několika dalších opor soupeře jasně přehrával. Vedle Čecha, který si na reprezentačním srazu poranil stehenní sval, chyběli trenérovi Luizi Felipemu Scolarimu také záložník Ballack a jmenovci Ashley a Joe Coleovi.

Jen o skóre druhý Liverpool s Wiganem také nezaváhal, i když dvakrát prohrával, nakonec hrozbu první porážky v sezoně odvrátil.

Útočník Roman Bednář nastoupil v základní sestavě West Bromwiche a s nováčkem prohrál na hřišti Manchesteru United vysoko 0:4. Český fotbalista odehrál 53 minut a z lavičky už pouze sledoval, jak domácí čtyřmi góly dokázali strhnout výhru na svou stranu.

MADRID Proměněná penalta v šesté minutě nastaveného času zajistila fotbalistům Realu výhru nad Atlétikem 2:1 v madridském derby. Pozdější vítěz se dostal do vedení prakticky z prvního doteku s míčem, když rychlou akci Marcela zakončil kanonýr Van Nistelrooij. Po jednom vyloučení na každé straně se souboj rozuzlil v samotném závěru. Atlético vyrovnalo po přímém kopu Simaa v 90. minutě, ale definitivní rozhodnutí přinesla až poslední minuta nastavení, kdy byl v pokutovém území domácích faulován střídající Drenthe a nařízenou penaltu proměnil Higuain. Reprezentační kapitán Tomáš Ujfaluši byl při třetí prohře Atlétika za sebou v řadě střídán v 71. minutě. Kvůli zranění levého stehenního svalu navíc bude zhruba dva týdny mimo hru.

MOSKVA Pátou brankou v sezoně zajistil Jan Koller fotbalistům Samary alespoň bod za remízu 1:1 s FK Moskva. V polovině prvního poločasu poslal vysoký kanonýr domácí do vedení, když zcela nehlídán nemusel při gólové hlavičce ani vyskočit. Hostující Bracamonte potrestal faul dalšího Čecha Jiřího Jarošíka a trefil se z přímého kopu. ISTANBUL Svojí první brankou v turecké lize pomohl Tomáš Sivok Besiktasi Istanbul k výhře 3:1 na hřišti Genclerbirligi. Bývalý kapitán Sparty odehrál na pozici defenzivního záložníka celé utkání stejně jako jeho krajan Tomáš Zápotočný v obraně.

Naopak podruhé za sebou vyšel střelecky naprázdno útočník Galatasaraye Milan Baroš. Zatímco v minulém kole jeho branky chyběly, tentokrát ho při výhře 3:0 nad Trabzonsporem dokázali zastoupit spoluhráči.