Chelsea doma padla, po 4 letech

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Fotbalisté Chelsea přišli po 86 zápasech o nejdelší neporazitelnost na domácím hřišti v historii Premier League. Ve víkendovém šlágru anglické ligy nestačili na Liverpool, který se díky vítězství 1:0 posunul do čela tabulky. Jako jediný zůstává v letošním ročníku bez prohry.

O jedinou branku zápasu se již v 10. minutě postaral Xabi Alonso, který překonal českého brankáře Petra Čecha. Chelsea prohrála v lize poprvé od prosince 2007 a doma našla přemožitele poprvé od února 2004. Nedařilo se ani úřadujícímu mistru Manchesteru United, který remizoval na hřišti Evertonu 1:1, a přerušil tak svou třízápasovou sérii výher.

ISTANBUL Po třízápasovém půstu se český fotbalový útočník Milan Baroš v dresu Galatasaraye Istanbul znovu zapsal mezi střelce. Jeho gól však k bodovému zisku nevedl, neboť Galatasaray na hřišti Eskisehirsporu v turecké lize prohrál 2:4. Baroš svou osmou brankou v dresu tureckého klubu poslal tým v 51. minutě do vedení, ale domácí zápas dvěma góly v nastaveném čase otočili.

MOSKVA Český fotbalový reprezentant Radoslav Kováč se svým druhým gólem v letošním ročníku ruské ligy podílel na vítězství Spartaku Moskva 3:1 nad Těrekem Groznyj. Kováč, který v sobotu nastoupil ve středové řadě, zvýšil v 61. minutě po kombinaci s Fathim a Pavlenkem na tříbrankový rozdíl.

BERLÍN Dva měsíce čekal fotbalový útočník Martin Fenin na gól v bundeslize. V sobotu zaznamenal druhou ligovou branku v sezoně a přispěl k velkému obratu Frankfurtu, který zvítězil na hřišti Chotěbuzi 3:2. Eintracht si připsal druhou výhru za sebou a poskočil na dvanácté místo tabulky a tím se odlepil od sestupových pozic.

Střídající Fenin byl na hřišti jen sedm minut, když srovnal na 2:2. „Byl to pas na mě za obranu. Korkmaz mi dal míč, já si ho potáhl podél vápna a na přední tyč nártem vystřelil. Gólman neviděl, zůstal jen stát. Měl jsem trochu štěstí, ale už jsem ho potřeboval,“ řekl Fenin na svém webu.

Příští týden jej čeká vrchol sezony. Bitva s Bayernem Mnichov, který otočil domácí zápas s fotbalisty Wolfsburgu a zvítězil 4:2.

Největším šokem bundesligy však bylo vítězství Hoffenheimu nad dosud vedoucím Hamburkem, který vede jako kapitán český záložník David Jarolím. Hoffenheim soupeře jednoznačně rozstřílel 3:0 a sám se naprosto neočekávaně usídlil na čele tabulky.