Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Chelsea rošáda prospěla

Pod novým koučem Hiddinkem hráči londýnského klubu porazili Aston Villu

LONDÝN Hráče Chelsea vedl v zápase 26. kola anglické ligy poprvé nizozemský kouč Guus Hiddink. Soupeřem Chelsea byl čtvrtý tým ligy Aston Villa. Premiéra to pro Hiddinka byla přesto úspěšná, londýnský celek zvítězil v birminghamském Villa Parku 1:0, stadion navíc „dobyl“ po téměř deseti letech. K výhře Chelsea přispěl několika důležitými zákroky také Petr Čech. Jedinou branku zápasu vstřelil v 19. minutě nejlepší střelec soutěže Nicolas Anelka. Na kontě má již patnáct branek.

Zahrál si i český útočník Roman Bednář za West Bromwich, avšak jen devět minut v utkání s Fulhamem za stavu 0:2. V nastaveném čase však zahodil penaltu poté, co byl sám faulován v šestnáctce. West Bromwich zůstává poslední. PAŘÍŽ Český útočník Václav Svěrkoš vstřelil v zápase Sochaux na hřišti Lorientu svůj třetí gól v novém působišti. Prosadil se v 65. minutě, když vyrovnával na 1:1. Sochaux nakonec zvítězilo 2:1, když v nastaveném čase rozhodl turecký forvard Erdinć. Lídr tabulky Lyon zvítězil po brankách Crise a Benzemy 2:0. Úřadující mistr zvýšil svůj náskok na čele tabulky o šest bodů před fotbalisty Paris St. Germain.

BERLÍN V Bundeslize se opět změnilo pořadí na špici tabulky. Hráči Herthy Berlín totiž ve 21. kole podlehli venku Wolfsburgu 1:2. Vinou horšího skóre se tak Hertha propadla na druhé místo za Hoffenheim, který remizoval 3:3 ve Stuttgartu. Bayern Mnichov doma překvapivě podlehl Kolínu nad Rýnem a zůstává až čtvrtý za Hamburkem.

Hertha se sice ve Wolfsburgu dostala po hodině hry do vedení, ale závěr zápasu patřil domácím a bosenskému útočníkovi Edinu Džekovi, jenž během dvanácti minut dvakrát překonal Jaroslava Drobného a otočil vývoj utkání. V obraně vítězů odehrál celý zápas Jan Šimůnek. ŘÍM Hráči Interu Milán díky vítězství na hřišti Boloni vedou italskou ligu již o dvanáct bodů. Výhru jim svým prvním gólem v sezoně zajistil teprve osmnáctiletý útočník Mario Balotelli, jehož vrátil trenér Interu José Mourinho poté, co údajně výrazně zlepšil přístup k tréninku.

V dalším sobotním utkání AS Řím porazil Sienu 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil po hodině hry ze standardní situace brazilský záložník římského celku Taddei. Celý zápas odehrál v záloze poražených Lukáš Jarolím, dostal žlutou kartu. MADRID Ve Španělsku podlehla Barcelona v městském derby Espanyolu 1:2. Přitom dvaadvacet zápasů v řadě neprohrála. Všechny body ztratila teprve podruhé v sezoně. Náskok katalánského velkoklubu se na prvním místě tabulky zmenšil na sedm bodů před Realem Madrid, který v sobotu deklasoval Betis Sevilla 6:1.