Středa 8. května 2024, Den vítězství

Chelsea rozstřílela Aston Villu, Arsenal remizoval

ZAHRANIČNÍ FOTBAL

LONDÝN Fotbalisté Chelsea v anglické lize deklasovali i díky čtyřem gólům Franka Lamparda doma Aston Villu 7:1. V tabulce zůstali o bod druzí za Manchesterem United, který zvítězil 4:0 v Boltonu. Titul se vzdálil Arsenalu, který po remíze 1:1 v Birminghamu ztrácí na první místo už čtyři body.

Lampard byl hlavní postavou utkání na Stamford Bridge. Jednatřicetiletý záložník vstřelil dvě branky ze hry, dvakrát proměnil pokutový kop a výrazně pomohl Chelsea k vysoké výhře i bez zraněného Drogby. Svou bilanci v barvách londýnského celku vylepšil už na 151 gólů. V klubové historii jsou před ním už jen Kerry Dixon a Bobby Tambling.

Birminghamský celek, který v říjnu doma porazil Chelsea 2:1, prohrál v lize v roce 2010 úplně poprvé. Petra Čecha v brance vítězného týmu překonal jen John Carew, jenž ve 29. minutě vyrovnal na 1:1.

Zraněného vedoucího střelce soutěže Rooneyho zastoupil v útoku Manchesteru United Bulhar Berbatov, který se v Boltonu trefil dvakrát. Po sérii šesti ligových výher zaváhal Arsenal v Birminghamu, když za hosty poprvé od 9. března po zranění třísel nastoupil Tomáš Rosický. Nachystal šance Diabbymu a Walcottovi, v 68. min. jej vystřídal Nasri a skóroval, domácí ale v první minutě nastavení vyrovnali.