Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Chelsea se vymanila z krize

Fotbalová Liga mistrů: Problémy domácích celků – vyhrály jediný zápas!

PRAHA Fotbalisté Chelsea se ve druhém utkání základní skupiny Ligy mistrů aspoň na čas vymanili ze své výsledkové krize, která vyvrcholila odchodem kouče Josého Mourinha. Tým brankáře Petra Čecha dokázal otočit nepříznivé skóre ve Valencii a výhrou 2:1 napravil domácí remízu s Rosenborgem Trondheim.

Středeční pokračování prestižní soutěže bylo zakleté pro domácí týmy. Na vlastním hřišti se z vítězství radoval jediný celek, zatímco hosté oslavili plný bodový zisk hned v šesti případech. Překvapením dne je prohra posledního finalisty Liverpoolu s Olympiquem Marseille, ve vzájemném českém souboji Jiřího Jarošíka z Celtiku Glasgow a Marka Jankulovského z AC Milán se radoval domácí středopolař po triumfu 2:1 nad obhájcem trofeje.

Čech brzy inkasoval

První minuty v Lize mistrů novému kouči Chelsea Avramu Grantovi pořádně zhořkly. Londýňané začali hodně bojácně a trest je stihl už po devíti minutách. Středem hřiště se po nešťastném zásahu Essiena probil Villa a sám před Čechem chladnokrevně střelou po zemi poslal domácí do vedení. V 21. minutě mohl zvýšit Joaquín, jenže ze strany napálil jen českého gólmana a Valencii to vzápětí hodně mrzelo.

Jarošík dostal šanci

Z první vážné akce hostů po Drogbově vysunutí poslal míč před branku Malouda a střelu Joea Colea ještě do vlastní sítě tečoval Moretti. Španělé byli i nadále aktivnější, jenže v 71. minutě vybídl zřejmě po zpracování rukou agilní Cole Drogbu a ten se nemýlil. Také ve skupině D došlo na reprízu duelu z jarní vyřazovací fáze soutěže. Utkání Celtiku Glasgow s trápícím se AC Milán vedle toho také nečekaně nabídlo přímý český souboj, protože v základní sestavě domácích se překvapivě objevil opomíjený záložník Jarošík. Skotský celek po hodině hry prolomil prokletí a po doklepnutí McManuse vstřelil AC první gól na domácím hřišti, jenže „rossoneri“ za šest minut zásluhou Kaká z penalty srovnali.

SKUPINA A: FC Liverpool - Olympique Marseille 0:1 (77. Valbuena). Besiktas Istanbul - FC Porto 0:1 (90.+2 Quaresma).

1. Marseille 2 2 0 0 3:0 6

2. FC Porto 2 1 1 0 2:1 4

3. Liverpool 2 0 1 1 1:2 1

4. Istanbul 2 0 0 2 0:3 0

SKUPINA B: Rosenborg Trondheim -Schalke 04 0:1 ( 62. Jones, 89. Kuranyi). FC Valencia - FC Chelsea 1:2 (9. Villa - 21. vlastní Moretti, 71. Drogba).

1. Chelsea 2 1 1 0 3:2 4

2. Schalke 04 2 1 0 1 2:1 3

3. Valencie 2 1 0 1 2:2 3

4. Trondheim 2 0 1 1 1:3 1

SKUPINA C: Brémy - Pireus 1:3 (32. Almeida - 73. Stoltidis, 82. Patsatzoglu, 87. Kovačevič). Lazio Řím - Real Madrid 2:2 ( 32. a 75. Panděv - 8. a 61. Van Nistelrooij).

1. Pireus 2 1 1 0 4:2 4

2. Real Madrid 2 1 1 0 4:3 4

3. Lazio Řím 2 0 2 0 3:3 2

4. Werder Brémy 2 0 0 2 2:5 0

SKUPINA D: Celtic Glasgow - AC Milán 2:1 (62. McManus, 90. McDonald - 68. Kaká z pen). Benfica Lisabon - Šachtar Doněck 0:1 (42. Jadson).

1. Šachtar Doněck 2 2 0 0 3:0 6

2. AC Milán 2 1 0 1 3:3 3

3. Celtic Glasgow 2 1 0 1 2:3 3

4. Benfica Lisabon 2 0 0 2 1:3 0