Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

Chelsea v závěru ztratila postupové vítězství

PRAHA Další tři týmy s předstihem postoupily do osmifinále fotbalové Ligy mistrů. Účast v jarních bojích prestižní klubové soutěže si ve včerejších zápasech zajistily Inter Milán, Liverpool a Atlético Madrid v sestavě s českým reprezentantem Tomášem Ujfalušim. Naopak Chelsea bude muset o postup za čtrnáct dní ještě bojovat, neboť brankář Petr Čech inkasoval sedm minut před koncem v Bordeaux vyrovnávací gól na 1:1.

Bordeaux se oproti výprasku 0:4 v Londýně doma výrazně zlepšilo a nepouštělo Chelsea k tlaku, natož k šancím. Hodinu se hrál nudný fotbal s minimem vzruchu před brankami, ale pak hosté ukázali, že jsou velkým týmem. Lampard přiťukl do běhu Anelkovi a ten s přehledem proměnil samostatný únik ve vedoucí trefu.

Chelsea pak profesorsky kontrolovala vývoj, na což nakonec doplatila. Na rohový kop si v 83. minutě naběhl nepokrytý Diarra a přesnou hlavičkou překonal Čecha. Hosté nakonec museli být rádi za bod, když dostal Lampard červenou. čtk LM - 5. kolo Skupina A: Kluž - AS Řím 1:3 (30. Y. Koné -11. a 64. Brighi, 23. Totti), Girondins Bordeaux - Chelsea 1:1 (83. Diarra - 60. Anelka).