Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chlapi u nás se neumí oblékat

Česko

SÍLA VZHLEDU

Oblek jsou pro mě montérky. Do práce v něm chodím každý den, v džínech bych nikdy nepřišel. Oblek ale nosím rád. Důraz dávám hlavně na pestrost a kontrasty. Nevyhýbám se ani růžové. Nikdy bych si na sebe nevzal košili a kravatu ve stejné barvě – uvádí Radim Lukeš, předseda dozorčí rady společnosti Partners. Obleky si pořizuje nejčastěji od značek Hugo Boss, Ermenegildo Zegna či Giorgio Armani. Přesto se ale vždycky těší na volný čas, kdy si oblékne triko a džíny. „Duší jsem byl vždy sportovec, proto tíhnu ke sportovní eleganci a už několik let si pořizuji veškeré volnočasové oblečení u značky Abercrombie&Fitch. V Česku zatím zastoupení nemá, takže si ho vozím hlavně z Londýna, Mnichova nebo Ameriky.“ Nákupy realizuje vždycky v rámci nějaké služební cesty. „Česko je podle mě jedna z nejdražších zemích a téměř zde nenakupuji. Snad jen golfové oblečení,“ svěřuje se Lukeš.

Móda Radima Lukeše velmi zajímá a netají se tím, že si na různých společenských akcích často všímá, jaký má kdo outfit. „Musím přiznat, že i s kamarády občas hodnotíme vzhled některých mužů. Česko je v módě pozadu a bohužel málo chlapů se tu umí oblékat. Přitom zrovna v businessu je první dojem základem úspěchu a oblékání je toho součástí. I z toho důvodu zveme do naší firmy na přednášky odborníky na vzhled,“ popisuje Lukeš.

1. Triko, džíny – Abercrombie & Fitch

Na tuto americkou značku jsem narazil náhodou. Oblíbil jsem si ji tak, že si od ní pořizuji veškeré oblečení na volný čas od triček, kalhot až po spodní prádlo. Nadchl mě hlavně neuvěřitelně příjemný materiál oblečení. Vždy když tam jdu, tak odcházím i se třemi plnými taškami.

Nekupuji jen věci pro sebe, ale i dárky pro své blízké.

Triko jsem si přivezl v létě z Las Vegas, kde jsem byl na pracovní cestě. Rád nosím trika s límečkem a upřednostňuji pestřejší barvy – tohle dokonale splňuje všechna kritéria. Vyšlo na 60 dolarů. Džíny jsem si pak pořizoval v Londýně.

2. Hodinky – Omega

Hodinky jsou moje velká vášeň, a proto mám více než jedny.

Mojí chloubou jsou kapesní hodinky Omega, které jsem dostal od svého dědečka. Jsou z roku 1920 a na přední straně mají dědečkovy iniciály. Mám k nim obrovský respekt, ale nenosím je běžně. Když jsem si asi před osmi lety pořizoval první opravdu kvalitní hodinky, byly to právě Omegy.

Pokud nemám na sobě oblek, ke kterému se tyto sportovní nehodí, tak je mám na ruce stále.

3. Vůně – Abercrombie & Fitch

Touto vůní je navoněný celý obchod i veškeré oblečení této značky. Když si tedy kupujete jejich oblečení, které tak krásně voní, tak se vám ho ani nechce vyprat, jak se to dělá před prvním nošením. Tuto vůni používám na volný čas, do společnosti sáhnu po parfémech Chanel nebo Dior.

Autor:

Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie
Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie

Kdo by nemiloval čokoládu? A navíc patří prostě k Valentýnu. Vyhrajte vouchery na nákup v hodnotě 1 000 Kč v „nejčokoládovějším kousku světa“....