Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chřipka přispěla k debaklu Teplic

Česko

OLOMOUC/PRAHA Krajský hygienik doporučil utkání odložit, klubový lékař od něj dal ruce pryč, přesto fotbalisté Teplic k dohrávce v Olomouci na hřiště vyběhli.

Severočeši, jejichž kádr zdecimovala chřipková epidemie, na domácí tým nestačili a utrpěli debakl 2:6. Pro vedoucí tým ligy to byla první porážka v letošní sezoně.

„Chtěli jsme hrát, ale i lékař řekl, že by bylo lepší utkání odložit,“ vykládal šéf klubu František Hrdlička. „Nejlepší by bylo poslat hráče domů, místo toho se už nákaza bohužel rozšířila.“

Už v sobotu byla u obránce Michala Smejkala potvrzena prasečí chřipka a s podobnými příznaky byl včera v olomoucké nemocnici hospitalizován i jeho spoluhráč Vlastimil Vidlička.

Přesto fotbalový svaz žádost o odložení utkání už v poledne zamítl. „Řídíme se stanoviskem UEFA, které říká, že onemocnění včetně nákazy virem H1N1 nejsou důvodem k odkládání zápasů, pokud mají kluby k dispozici dostatečný počet zdravých hráčů,“ prohlásil mluvčí svazu Petr Svěcený.

Teplicím chybělo pět hráčů, část dalších navíc nastoupila nachlazená. „Prý máme pořád dost hráčů. Tohle by ale zamávalo i s Chelsea,“ ušklíbl se Hrdlička.

Jak hraje tým, v jehož kabině řádí virus H1N1, bylo v Olomouci zřejmé už po půlhodině hry, kdy si domácí zásluhou Šultese a Ordoše vytvořili dvoubrankový náskok.

Tepličtí sice dokázali zareagovat i na třetí gól a snížili na 2:3, jenže na začátku druhé půle jim došly síly a pak už jen sledovali, jak se náskok Olomouce zvyšoval.

„Hráli jsme na to, co jsme měli,“ prohlásil po zápase teplický záložník Štěpán Vachoušek. „Nechci se na chřipku vymlouvat, ale pan Lubas to dobře rozhodl,“ rýpl si do rozhodnutí šéfa ligy Iva Lubase.

Kouč Teplic Jiří Plíšek přiznal, že o přestávce řešil, zda budou hráči schopni zbytek utkání udýchat. „Nastoupili ti, co jen trochu mohli. A vůbec nevím, co to s nimi udělá v dalších dnech,“ obával se trenér.

***

Absence Teplic * Z tradiční základní sestavy Severočechů chyběli v Olomouci čtyři hráči: Vlastimil Vidlička (s podezřením na prasečí chřipku hospitalizován v nemocnici), Michal Smejkal, Pavel Verbíř a Admir Ljevakovič. * Ze šesti náhradníků na teplické lavičce byl Osama Elsamni jediným hráčem, který v letošní sezoně už za Teplice nastoupil.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!