Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Chytám nejhůř v životě, přiznal Hašek

NEW YORK Ve třetím utkání za sebou obdržel český brankář Dominik Hašek dva góly během jedné minuty. Tentokrát se třiačtyřicetiletému gólmanovi stala osudnou šestá minuta, ve které ho překonali obránci Dan Hamhuis a Shea Weber, čímž nasměrovali Nashville k vítězství 3:2 nad Detroitem a k vyrovnání stavu série na 2:2.

„V posledních šedesáti minutách chytám nejhůř v životě. Nemám, co bych k tomu řekl. Je to hrozné. Cítím se špatně,“ řekl Hašek listu Detroit Free Press. „Prohráli jsme vhazování a puk skončil v naší brance,“ zlobil se trenér Detroitu Mike Babcock. Obě branky lídra základní části vstřelil ruský útočník Pavel Dacjuk, na jehož první gól v utkání z 27. minuty nalezli Predators rychlou odpověď. Po 11 sekundách se totiž střelou od modré prosadil další obránce Nashvillu Greg de Vries a vyhnal českého gólmana na střídačku.

Prvním postupujícím do další fáze je tým Pittsburghu, který zvítězil na ledě Ottawy 3:1 a v sérii uspěl bez prohraného zápasu. Penguins tak oplatili svému soupeři loňské vyřazení z play off. „Je to skvělý pocit. Situace byla ve srovnání s loňskou sezonou odlišná. Máme už více zkušeností. Loni nás jasně přehráli, hráli hodně do těla. Poučili jsme se z toho,“ radoval se z postupu Sidney Crosby.

Ani dvě branky českého útočníka Patrika Eliáše nestačily týmu New Jersey k vítězství. Devils podlehli v Madison Square Garden domácím New York Rangers 3:5 a v sérii prohrávají již 1:3 na zápasy. Na výhře Rangers se z českých hokejistů podíleli Martin Straka gólem a asistencí a Jaromír Jágr, jenž si připsal jednu přihrávku.

New Jersey v utkání dokázalo třikrát srovnat soupeřův jednogólový náskok, ovšem Rangers nakonec definitivně strhli výhru na svou stranu v 57. minutě, když se po Eliášově chybě trefil mladý obránce Mark Staal. Ve výborných výkonech proti svému bývalému klubu pokračoval Scott Gomez, který vstřelil dva góly Rangers a celkově je se sedmi body nejproduktivnějším hráčem série.

Výsledky - 1. kolo play off, východní konference: NY Rangers - New Jersey 5:3 (13. a 60. Gomez, 23. STRAKA (JÁGR), 33. Drury, 57. M. Staal (STRAKA) - 21. a 27. ELIÁŠ, 45. Mottau), stav série: 3:1, Ottawa - Pittsburgh 1:3 (31. Stillman - 22. Malkin, 36. J. Ruutu, 60. Crosby), konečný stav série: 0:4. Západní konference: Nashville - Detroit 3:2 (6. Hamhuis (ERAT), 6. Weber, 27. De Vries (ERAT) - 27. a 44. Dacjuk. HAŠEK odchytal za Detroit 27 minut, obdržel tři branky ze 14 střel, úspěšnost zásahů měl 78,57%, stav série: 2:2.