Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Císařský řez či logoped. I za to se má připlácet

Česko

  7:00
PRAHA - Lékařských zákroků, za něž si Češi připlatí, bude pravděpodobně více, než se dosud předpokládalo. V odborných debatách se hovoří o tom, že už brzy by nemusely být plně hrazené třeba služby logopeda, odstranění křečových žil laserovou technikou či operace hemeroidů.

A v úvahu připadá i zpoplatnění císařského řezu na přání rodičky. LN to potvrdili přední členové České lékařské společnosti J. E. Purkyněho. A právě toto sdružení, jehož členy jsou hlavní tuzemské lékařské kapacity, má podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) vymezit, co všechno bude na seznamu takzvaných nadstandardních úkonů. Heger to navrhne na dnešním jednání koaličních špiček ve formátu K9.

Čtěte také:

Lékaři však přicházejí s dalšími návrhy. "Široce se diskutuje o logopedické péči. Tedy jestli když děti, co mají problémy s vyslovováním r a ř, což není závažné postižení, mají mít logopeda hrazeného ze zdravotní pojištění, jako je tomu nyní," uvedla pediatrička a členka předsednictva společnosti J. E. Purkyně Hana Cabrnochová.

Autoři:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Grafton Recruitment Praha
Večerní směny ve výrobě | 17:00 - 1:30 | SLATINA

Grafton Recruitment Praha
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 26 000 Kč

Mohlo by vás zajímat