Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Člen ODS čelí obviněním z extremismu

Česko

BOHUMÍN Člen bohumínské ODS Martin Bacík včera oznámil, že hodlá rezignovat na funkci pokladníka místní organizace strany. Stalo se tak poté, co server iDnes.cz informoval, že má kontakty s extremisty. Bacík dodal, že o jeho setrvání ve straně se rozhodne v úterý.

„Pro vyjasnění situace, abych mohl v klidu celou kauzu vyjasnit, jsem se rozhodl rezignovat na svůj post pokladníka. Členem strany zůstávám,“ řekl.

Podle serveru třiadvacetiletý student soukromé vysoké školy CEVRO organizoval nebo spoluorganizoval několik demonstrací Národních korporativistů, například proti antifašismu loni v Otrokovicích a o pár měsíců dříve v Orlové. BIS označila NK za činitele, který v roce 2006 ovlivnil neonacistické hnutí v ČR.

Bacík včera kontakty s extremisty popřel. „U žádných neonacistů a podobných prapodivných individuí jsem nikdy nebyl a nikdy jsem k nim netíhnul,“ řekl. Moravskoslezská ODS se v sobotu od Bacíka distancovala a vyzvala bohumínskou ODS, aby o něm jednala. Šéf bohumínské ODS David Maryška je na dovolené mimo ČR a vrací se v úterý.

Podle serveru Bacík začínal ve straně Republikáni Miroslava Sládka, v roce 2005 přešel do Národní strany. Tam vzniklo podezření, že na kandidátku do komunálních voleb napsal jména lidí, kteří o tom nevěděli - strana kvůli tomu v roce 2006 z voleb v Bohumíně odstoupila. Později Bacík podal přihlášku do ODS.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...