Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co se nejlépe prodává v zimě? Kupodivu bazény! Způsobilo to lednové snížení cen a slevy na Kole štěstí

Česko

To, že tuzemské automobilky pomalu nestíhají uspokojovat zájemce o nové vozy, není moc překvapivé. Ale že nestíhají výrobci bazénů a jejich příslušenství, to už stojí za povšimnutí. Jsme uprostřed zimy a starost s plněním objednávek z Česka mají například i Francouzi. Jak je to možné?

„Nedivte se, léto bylo horké a dlouhé, a tak se dalo očekávat, že bazénový boom v celé Evropě a také u vás dál poroste,“ říká Matthew Ransom, ředitel renomované francouzské společnosti Procopi SAS. Firmy, která, jak jsme zjistili, produkuje špičkové pískové filtrace a vedle Česka je exportuje do bezmála dvou desítek dalších zemí. Přesto neskrývá, že je zaskočen. Čím? „Překvapilo mě, že si náš hlavní odběratel Mountfield objednal hned na leden ohromujících 9 000 pískových filtrací,“ kroutí hlavou Ransom.

Nadzemní bazény už jdou zapustit

Částečné vysvětlení vidí v tom, že největší český prodejce bazénů vystihl trend doby a přání svých zákazníků. „Jak jsem pochopil, jsou i Češi stále náročnější a chtějí, aby jejich zahrady vypadaly co nejlépe. To Mountfield skvěle vystihl a jako první uvedl na váš trh nadzemní bazény Azuro De Luxe, které se dají částečně nebo úplně zapustit do terénu zahrady. To je úžasné, protože na rozdíl od dřívějších nadzemních bazénů v podobě modrých kádí, jsou tato Azura doslova ozdobou zahrady,“ říká Ransom.

Francouzi dělali po nocích

Tím se ovšem nevysvětluje tak vysoký objem objednávek pískových filtrací, namítáme. „Máte pravdu v tom, že pískové filtrace byly ještě donedávna pro zákazníky v Česku prakticky nedostupné kvůli jejich vysoké ceně. Ale právě Mountfield vymyslel jednu geniální věc. Začal svým zákazníkům nabízet bazény v sadě už vybavené jak našimi pískovými filtracemi, tak solárním ohřevem vody, skimmerem a bazénovými schůdky,“ vysvětluje Ransom.

„Úspěch sklízí obrovský. A právě tento fakt dal vašemu největšímu prodejci bazénů do ruky obrovskou výhodu při cenových jednáních nejen s námi, ale i s dalšími výrobci. Mountfield nám totiž slíbil odběr mnoha tisícových sérií, a tak jsme šli rádi s cenou hodně dolů. Přitom vím, že rabaty, které takhle získal si firma nenechává. Naopak je šikovně sloučila, aby mohla zákazníkům nabídnout na bazénové sady co nejnižší lednové ceny. A k tomu se rozhodla dát takto zvýhodněné sady ještě na své Kolo štěstí. Znám evropský trh a s klidem můžu říct, že za tak malé peníze takový bazénový luxus nikde nepořídíte,“ uznává Ransom. A poznamenává, že všech 9 000 objednaných pískových filtrací jeho společnost už Mountfieldu dodala. I když to ve výrobě znamenalo práci po nocích.

Hit ledna: bazénové sady

To, že se tedy bazény prodávají nejlépe v zimě, je pochopitelné. A přesvědčujeme se o tom i na místě v jedné z prodejen Mountfieldu.

„Naši prodejní technici neví skoro kam dřív skočit. Nepřetržitě odpovídají na zvídavé dotazy a radí lidem, jaký konkrétní bazén by si na svou zahradu měli pořídit,“ říká například manažer teplické prodejny Mountfieldu Radek Čos. Upozorňuje při tom, že byť asi nejžádanějším bazénem Azuro De Luxe je ten s objemem 11 000 litrů, má jejich výhradní prodejce v nabídce řadu dalších s různými objemy - jak kruhových a tak i velmi atraktivních oválných tvarů. „Zájem je pochopitelný, protože na bazénové sady poskytujeme do 29. února speciální předsezónní ceny. A lidé ušetří ještě víc, protože další, až 100% slevy, si na ně ještě vytáčejí na Kole štěstí,“ vysvětluje Čos s tím, že i zákazníci, kteří si teď pořizují bazény, jsou zařazováni do každodenního losování o některý z 56 VW Golf Plus.

***

NA KOLIK VYJDE BAZÉN VE

ZVÝHODNĚNÉ FILTRACÍ A SOLÁRNÍM SADĚ S PÍSKOVOU OHŘEVEM? CENA PRODEJNÍ (KČ) CENA V LEDNU V SADĚ (KČ)

Bazén Azuro 400 De Luxe (objem 11 000l) 10 450 7 031

Písková filtrace Azuro (4 m3/hod) 11 490 7 911

Solární ohřev 6 480 4 356

Skimmer 1 450 871

CELKEM 29 870 20 169

Kategorie| 1,PR článek

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Advantage Consulting, s.r.o.
Operátor na výstupu na 3 směny (25000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 25 000 Kč

Mohlo by vás zajímat