Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: bordel na Klinice, plagiátor Vavera i alkohol jako tvrdé drogy

Česko

  21:14
PRAHA - Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

Zhruba dvacítka aktivistů přišla 14. prosince na "veřejnou brigádu" k budově bývalé kliniky v Praze na Žižkově, kde chtějí mít komunitní centrum. foto: ČTK

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Anarchisté se pokusili zapálit policejní auto. Prý se mstí za Kliniku
Policie od neděle vyšetřuje pokus o zapálení policejního auta v Praze. Bez dalších podrobností o tom informovala mluvčí policie Jana Rösslerová. K činu se přihlásila skupina nazývající se Anarchistická solidární akce. Více čtěte ZDE.

Vláda bude bojovat s alkoholem. Je podle ní nebezpečný jako tvrdé drogy
Česko začne s alkoholem a hazardním hráčstvím bojovat podobně jako s nelegálními drogami. Vláda v pondělí schválila změny v národní strategii protidrogové politiky, která se má rozšířit o opatření k omezení dostupnosti alkoholických nápojů i hraní a ke snížení jejich dopadů. Více čtěte ZDE.

Konec boje Hongkongu za svobodu? Policie vyklidila poslední tábor aktivistů
Hongkongské úřady v pondělí vyklidily poslední ze tří protestních táborů, které více než dva měsíce blokovaly tamní ulice. Při zákroku policie několik prodemokratických demonstrantů zatkla. Více čtěte ZDE.

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Podnikání zbrojaře z Vrbětic? Ministerstvo údaje o vývozu zbraní střeží a nevydá
Jeho munice sice už několik týdnů ohrožuje obyvatele Vrbětic, přesto zůstávají podrobnosti o podnikání zbrojaře Petra Bernatíka uzavřené pod úřední pokličkou. Server Lidovky.cz požádal resort ministra Jana Mládka (ČSSD) o bližší informace k obchodování firmy Imex group. Marně, ministerstvo údaje nevydá. Více čtěte ZDE.

Vavera na vnitru končí po plagiátorské aféře. Prý je to jen shoda okolností
František Vavera v pondělí rezignoval na funkci ředitele kabinetu náměstkyně Moniky Pálkové na vnitru. Serveru Lidovky.cz to oznámil ministr vnitra Milan Chovanec. Vavera tak učinil ve stejný den, kdy server Lidovky.cz upozornil, že možná přijde o další vysokoškolský titul kvůli plagiátorství. Více čtěte ZDE.

Spor o rychlý internet. Operátoři můžou přijít i o frekvence
Čeští operátoři můžou přijít o frekvence pro rychlý mobilní internet, které získali v loňské aukci kmitočtů. Stát jim je může sebrat ve chvíli, pokud opakovaně nesplní požadované pokrytí rychlým připojením. Už nyní se mapa telekomunikačního úřadu značně rozchází s verzemi operátorů. Více čtěte ZDE.

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

PEŇÁS: Boj o klubovnu, stát uhájil svůj Klinický bordel
Žijeme v podivně rigidní zemi, kde je stát odhodlán bránit si svůj bordel, i kdyby kvůli tomu měly třísky lítat, ba i nějaká krev kapat (to se naštěstí zatím nestalo, i když rána do nosu už prý padla). Jsme zemí, kde právo na smetiště je ceněno víc než ochota ho uklidit a sklon k tupému a policejnímu jednání mají i jinak normální lidé. Více čtěte ZDE.

Kráva se odmítla smířit s osudem, přeskočila hrazení a utíkala pryč
Mocným skokem přes téměř dvoumetrové ohrazení se snažila uniknout jatečním katům půltunová americká kráva, aby pak hledala záchranu v ulicích zapadlého města Pocatella (stát Idaho). Vyděšení obyvatelé přivolali policii, která na zvíře zahájila palbu. I s kulkou v hlavě ale podle agentury AP tur policistům unikal. Více čtěte ZDE.

Stavěla největší sochu světa. Náčelníka Splašeného koně dostavíme, věřila
V restauraci si sedáme ke stolu, od kterého je nejlepší výhled na skálu, z níž už se vystupuje hlava a natažená paže siouxského náčelníka Splašeného koně. Osmdesátnice Ruth Ziolkowská na tomto exkluzivním místě pravidelně obědvá. Aby ne, když jí to tady patří. Ona po smrti manžela Korczaka převzala jeho nadšení pro dílo, které se má stát se 172 metry největší sochou světa... Více čtěte ZDE.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!