Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: kdo odvolá premiéra a konec show jménem Iveta

Česko

  19:24
Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Miloš Zeman foto: MAFRA Petr Lemberk

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Odvolání premiéra? Umožňuje to 'extenzivní výklad ústavy', míní Zeman
Nově zvolený prezident Miloš Zeman přiživil spekulace, že by se mohl pokusit odvolat předsedu vlády. "Myslím si, že to vyplývá z velmi extenzivního výkladu ústavy," pronesl v pondělí Zeman.

ČTĚTE VÍCE

 
Audit: úředníci šli na ruku solárníkům, škody jdou do desítek miliard
Vnitřní audit Energetického regulačního úřadu rozkryl možná pochybení svých úředníků, která měla přinést škody v řádech několika desítek miliard korun. Jde o nezákonné stanovování výkupních cen fotovoltaické elektřiny.

ČTĚTE VÍCE

 
Zemanova kampaň měla stát tři miliony. Vyšla na desetinásobek
Část financí na zaplacení výdajů z předvolební kampaně Miloše Zemana teprve přibude na volební účet. Jeho tým dohodl se sponzory, že některé částky poskytnou až po druhém kole přímé volby hlavy státu. Náklady na předvolební kampaň vítěze prezidentského klání mohou dosáhnout výše 30 milionů korun, řekl předseda Strany práv občanů - zemanovců a šéf Zemanovy kampaně Vratislav Mynář. Původně však Mynář tvrdil, že vyjde na 3 miliony.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ZPRÁVY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Kolik bere váš poslanec na náhradách? Podívejte se
Vedle platu mají poslanci nárok na takzvané náhrady, které kompenzují jejich náklady spojené se zaměstnáním. Podívejte se, kolik peněz navíc si loni účtoval právě váš poslanec. Lidovky.cz získaly kompletní přehled poslaneckých náhrad za rok 2012.

ČTĚTE VÍCE

 
Způsob prodeje polikliniky byl trestuhodný, míní policie. Případ odložila
Je to případ, který v Příbrami vířil emoce a nyní se ukazuje, že oprávněně. Vyšetřování kontroverzního prodeje polikliniky posvěceného vedením tehdejšího starosty, dnešního hejtmana a senátora Josefa Řiháka (ČSSD) sice policie odložila, server Lidovky.cz však získal usnesení, v němž vyšetřovatelé konstatují, že jednání radnice bylo trestuhodné.

ČTĚTE VÍCE

Sobotka je skleníkové dítě. Nic nedokázal, říká šéf zemanovců
Spolupráce Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ) se sociálními demokraty již nevypadá tak růžově jako krátce po zvolení Miloše Zemana. Proti Sobotkovu ostrému výroku o tom, že jsou zemanovci stranou postkomunistů, řízenou podnikatelským klanem, se v rozhovoru pro server Lidovky.cz tvrdě ohradil jejich předseda Vratislav Mynář.

ČTĚTE VÍCE

 

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Sázka na Bartošovou a Izera nevyšla. Televize Pětka přestala vysílat
Televizní kanál Pětka přestal vysílat. Na sesterské stanici Metropol od pátku běží pouze smyčka reprízovaných pořadů. Loni na podzim přestal vysílání obou patřících pod Metropol Production financovat podnikatel Luboš Měkota. O TV Metropol má stále zájem vydavatelství Empresa Media mediálního magnáta Jaromíra Soukupa.

ČTĚTE VÍCE

 
Soukalová: Závodit nenamalovaná? Neumím si to představit
Objev sezony. I tak lze označit českou biatlonistku Gabrielu Soukalovou. Před světovým šampionátem v Novém Městě na Moravě ji však trápí nemoci. I tak patří k českým nadějím.

ČTĚTE VÍCE

Moje schopnosti jsou často přeceňované, říká známý fyzioterapeut
Mezi veřejností je znám díky péči o bývalého prezidenta Václava Havla a o vrcholové sportovce, ale hlavní náplní práce profesora Pavla Koláře jsou běžní pacienti s pohybovou patologií. Fyzioterapii povýšil v Česku i ve světě na respektovaný obor a v 50 letech, které oslaví v úterý, je rád, že se hodně věcí povedlo, ale zároveň říká, že sám není nikdy spokojen.

ČTĚTE VÍCE

Autor:

Mohlo by vás zajímat