Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: Kolektivní ztráta paměti i zchudlý Paroubek

Česko

  20:20
Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Komunistický první máj. foto: ČTK

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Nečas začal ustupovat rebelům. Brzdí zvyšování daní
Předseda vlády Petr Nečas představil spolustraníkům nový balíček daňové reformy. Reaguje tím na požadavky rebelů a také na výsledky voleb, v nichž vládní strany utrpěly drtivou porážku.

ČTĚTE VÍCE:

Volby v Česku? Kolektivní ztráta paměti, píší v Rakousku
Za ukázku kolektivní ztráty paměti považuje rakouský deník Der Standard výsledky víkendových krajských a senátních voleb v České republice. Dokazuje to podle jeho dnešního komentáře nejen úspěch nereformovaných komunistů, ale i politiků v minulosti podezřelých z korupce. Úspěchu KSČM si všímají také další světová média.

ČTĚTE VÍCE:

Člověk nic necítí, popsal volný pád rekordman Baumgartner
Rakušan Felix Baumgartner vystoupal do stratosféry a vyskočíl ze svého heilového balonu ve výšce 39 kilometrů. Jako první člověk na světě překonal ve volném pádu rychlost zvuku. Padák otevřel 15 000 metrů nad zemí a v pořádku doskočil na zem.

ČTĚTE VÍCE:

3 UDÁLOSTI, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Paroubek na volbách prodělal jmění, jeden hlas ho stál tisícovku
Která strana si může po víkendových volbách pogratulovat k finančnímu zisku a která naopak prodělala balík? Z pohledu na vyúčtování státních příspěvků vyplývá, že nejvíc v plusu skončili komunisté a lidovci. Oproti tomu bývalý šéf ČSSD a nynější lídr LEV 21 Jiří Paroubek vyhodil 12 milionů do koše.

ČTĚTE VÍCE:

Albánie: země, která se stala noční můrou ČEZu
Nesplacené miliardy za elektřinu trápí český polostátní gigant ČEZ. Hříšníky ale nejsou neplatiči z Česka, nýbrž z jihoevropské Albánie. Ze země, ve které snad nic nefunguje tak, jak má, která ale přesto má něco do sebe.

ČTĚTE VÍCE:

Čím zaujal Vlček? Stačilo, že je sociální demokrat, míní politolog
Po dvouapůlleté přestávce má nyní nakročeno, aby se opět vrátil do vysoké politiky. Čím přesvědčil Miloslav Vlček (ČSSD) voliče ze Šumperska, aby jej poslali do druhého kola boje o Senát? "Stačilo, že je kandidát sociální demokracie," podotýká suše politolog Tomáše Lebeda.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

PEŇÁS: Český divný komunismus
Patřím ke generaci, která se po listopadu 89 domnívala, že komunismus odešel nebo zakrátko odejde do věčných lovišť.

ČTĚTE VÍCE:

Nobelovku za ekonomii získali opět Američané: Shapley a Roth
Nobelovu cenu za ekonomii získali američtí ekonomové Alvin Roth a Lloyd Shapley. Obdrželi ji za za teorii stabilních tržních alokací a uspořádání trhu. Skončila tak letošní série udělování těchto prestižních ocenění.

ČTĚTE VÍCE:

Volby, rudý úsvit a chybující Lidovky.cz
Čtyři desítky textů. Analytických materiálů, citovaných exkluzivních článků i příběhů vítězů a poražených. 270 příspěvků v on-line reportáži. Počty hlasů v reálném čase v našem výsledkovém speciálu. To byl víkendový rudý úsvit na serveru Lidovky.cz.

ČTĚTE VÍCE:

Video dne

Šílený seskok s pádákem z vesmíru

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!