Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: noví čeští prezidenti i kondom pro líné

Česko

  20:40
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Pražský hrad- ilustrační foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Franz, Fischer, Roithová... Do boje o Hrad jde 11 kandidátů
Seznam uchazečů o prezidentské křeslo je kompletní. Podporu občanů či zákonodárců se podařilo získat 11 uchazečům. Na poslední chvíli potřebný počet podpisů oznámila ještě herečka a bývalá poslankyně Táňa Fischerová.

ČTĚTE VÍCE:

Tluchoř, Šnajdr, Fuksa: Zítra složíme mandáty, nechceme hlasovat pro vyšší daně
Tři rebelové z ODS - Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa - chtějí složit poslanecký mandát. Stane se tak ve středu, oznámil za všechny Tluchoř.

ČTĚTE VÍCE:

Železniční blamáž: Leo Express ve středu nevyjede, nemá povolení
Černé vlaky Leo Express ve středu první zákazníky nesvezou. Podle drážního úřadu totiž strojům švýcarské výroby chybí potřebné zkoušky. Pokud by Leo Express ve středu s cestujícími vyjel, poruší tím zákon.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Pomohl jsem a policie mě prozradila, říká obviněný v kauze Opencard
Jako svědek v utajení pomáhal Jiří Chytil policii rozkrýt okolnosti kolem předražené zakázky na kartu Opencard. Dokonce kriminalistům dodal detailní podklady pro razii na pražském magistrátu v roce 2010. Nyní ale kvůli tendru figuruje na seznamu pěti obviněných úředníků a hrozí mu až osm let vězení. Viníky předražené zakázky je ale podle něj nutné hledat v nejvyšším vedení hlavního města.

ČTĚTE VÍCE:

Místo Tluchoře jde do sněmovny politik, který dostal 6 let za korupci
Překvapivý odchod Petra Tluchoře a spol. uvolnil cestu do Poslanecké sněmovny muži, který je - zatím nepravomocně - odsouzený za korupci.

ČTĚTE VÍCE:

Posílají líným chlapům trenky a kondomy. A jejich byznys se šíří dál
Někteří muži si s děravým spodním prádlem hlavu nelámou, chodit po obchodech a shánět pánskou kosmetiku se jim také příliš nechce. Právě mužská pohodlnost dala vzniknout projektu, který se inspiroval v USA – rozesílání na míru sestavených balíčků se základními „chlapskými“ potřebami. Stranou samozřejmě nezůstávají ani dívky.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Naboural jsem se do hlasování v Hyde Parku, tvrdí programátor
Hlasování v diskuzním pořadu Hyde Park s odstupujícím ministrem Jaromírem Drábkem mohlo být zmanipulované, upozorňuje sdružení KohoVolit.eu. Prolomit zabezpečení hlasování je totiž velmi jednoduché.

ČTĚTE VÍCE:

Nejlepší pivo? Zabodovala Chotěboř a Únětice
Pivovarem roku podle Sdružení přátel piva se letos stal relativně malý Pivovar Chotěboř. Zároveň získal i ocenění za nejlepší dvanáctku. Pivo přitom začal vařit teprve v roce 2009.

ČTĚTE VÍCE:

U hranic vyroste obří nevěstinec přezdívaný „supermarket sexu“
Na severovýchodě Rakouska otevře v roce 2014 největší evropský veřejný dům FunMotel. Pojme tisícovku hostů a bude mít 147 místností i parkoviště pro autobusy. Celkově bude parkovacích míst 350. O spokojenost zákazníků se bude starat 150 sexuálních pracovnic, nastínil rakouský podnikatel Peter Laskaris.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...