Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: ODS se zbavila Hrdličky, ČT se pře o Drtinovou

Slovensko

  19:20
Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Miroslava Němcová a Martin Kuba. foto: ČTK

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Vedení ODS vyloučilo ze strany Hrdličku, Floriána a Úlehlu
ODS vyloučila ze strany lobbistu Tomáše Hrdličku a dále poslance Jana Floriána a Tomáše Úlehlu. Poslanci ve středu nehlasovali proti vládě Jiřího Rusnoka, a porušili tím dohodu bývalé koalice.

ČTĚTE VÍCE

 
Drtinovou stáhlo vedení z Událostí po politickém nátlaku, tvrdí odbory
Nezávislá odborová organizace České televize dnes kritizovala vedení veřejnoprávního média kvůli stažení moderátorky Daniely Drtinové z pořadu Události, komentáře. Podle odborů panuje podezření, že moderátorka byla odvolána na politickou objednávku. Televize už dříve v tiskové zprávě uvedla, že Drtinová by měla na podzim převzít moderování jiného pořadu.

ČTĚTE VÍCE


Klausová a Remek si na ambasády musí počkat. Rusnok o nich jednat nebude
Poté, co vláda Jiřího Rusnoka nezískala důvěru Poslanecké sněmovny, nebude už jednat o jmenování nových velvyslanců. Ve hře přitom bylo i jmenování Livie Klausové velvyslankyní na Slovensku či Vladimíra Remka ambasadorem v Rusku.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Peake ať na mě už nemluví, nezajímá mě, řekl Kalousek
Absencí na klíčovém hlasování se Karolína Peake, teď už bývalá šéfka LIDEM, v očích Miroslava Kalouska zdiskreditovala. Druhý muž TOP 09 v rozhovoru pro Lidovky.cz mluví o tom, jak se jeho strana bude vymezovat vůči praktikám Miloše Zemana. A uklidňuje, že státní rozpočet může počkat až na konec ledna.

ČTĚTE VÍCE

 
3. den procesu Rath stoply slzy. Klíčová svědkyně se rozbrečela
Podnikatelka Ivana Salačová nevydržela palbu otázek obhájců a požádala o přerušení výslechu. Advokáti se už druhý den snažili znevěrohodnit její výpověď u soudu s Davidem Rathem a spol. a připravit ji o status spolupracující obviněné.

ČTĚTE VÍCE

 
88 výbušných stran. Přečtěte si kompletní obžalobu Davida Ratha a spol.
Politici a podnikatelé jako jedna organizovaná zločinecká skupina. Miliony jako králíci. Jedna krabice s vínem, druhá s miliony. Takřka devět desítek stran obžaloby odhaluje, jak podle policie pracoval středočeský stroj na úplatky. Server Lidovky.cz zveřejňuje klíčový dokument kauzy Davida Ratha v plném rozsahu.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Přítelkyně Abramoviče: džínová královna a modní ikona Anglie
Podle módních expertů Vanity Fair je spolu s britskou vévodkyní Catherine jednou z nejelegantnějších žen světa. Ruska Darja Žukovová sice není urozeného původu, ale závidět by jí mohla leckterá princezna. Bohatství, krásu, partnera, děti i figuru.

ČTĚTE VÍCE


Překvapuje mě skeptický postoj Čechů k Havlovi, říká Litevka
Monika Granja se do Česka přistěhovala kvůli studiu na Právnické fakultě před více než dvaceti lety. Podle jejích slov ji udivila hlavně přímočarost lidí a česká kuchyně, na kterou si musela zvykat. Vadí jí ale, že si Češi neumí vážit své kultury. Server Lidovky.cz přináší další díl seriálu Český šok.

ČTĚTE VÍCE

 
Umělecké vedení ND se vrátí. Repertoár se přesto může zhroutit
Umělecké vedení Národního divadla se po poradě s ředitelem Janem Burianem a po seznámení s výsledky dnešního jednání s ministrem kultury Jiřím Balvínem, rozhodlo navrátit do funkcí. Situace však zůstává kritická v souboru činohry, kde daly výpověď dvě desítky herců.

ČTĚTE VÍCE

 

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...